Vatan Plastik Yangın Eğitimi Gerçekleştirildi

Paylaş:

KİPLAS eğitimlerine yenisi eklendi.

KİPLAS Teknik Eğitim Birimi Vatan Plastik’te.
50 yıldır sektördeki üyelerine çeşitli alanlarda hizmet veren KİPLAS’ın yoğun talep gören hizmetlerinden işyeri eğitimlerine bir yenisi eklendi.
KİPLAS teknik eğitim ekibi iş ve işyeri güvenliğine yönelik eğitimler kapsamında 17 Mayıs’ta üyemiz Vatan Plastik’teydi.

Teknik eğitim müşavirimiz Erol Çileli ve Çevre Yüksek Mühendisi Volkan Doğan, Vatan Plastik personeline “Yangın Teorik ve Pratik Eğitimi” kapsamında önce teorik eğitim verdi.
Sabah 10’da başlayan ilk bölümde işletmenin personeline Yangın Güvenliği konulu film gösterimi gerçekleştirildi. Filmi takiben yapılan sunumun ardından, verilen teorik eğitimin pekişmesini sağlamak üzere oluşturulan tartışma bölümünde personelin soruları cevaplandı.
Eğitimin amacına ulaşıp ulaşmadığı ve personelin bilgi seviyesini ölçmek amacıyla çalışanlara, iş güvenliği uzmanlarımız tarafından hazırlanan ölçme ve değerlendirme testi uygulandı.
Eğitimin uygulamayı kapsayan ikinci bölümü öğleden sonra başladı. Yangın alarm zilinin çalınmasıyla işletme personeli eğitimin verileceği alanda toplandı. Burada çalışanlara yangının başlama anı, ilk evreleri, büyüme riskleri uygulamalarla anlatıldı. Kontrollü bir yangın başlatılarak yangına ne şekilde müdahale edileceği uygulamalı olarak gösterildi.
Kontrollü tatbikat yangınının söndürme çalışmasında Vatan Plastik personeli uygulama yaptılar ve muhtemel bir yangın sırasında neler yapılacağı, oluşan yangına çeşitli cihazlarla yangına nasıl müdahale edileceği ve nelerin yapılıp nelerin yapılmaması gerektiği üzerine verilen bilgi eşliğinde yangına müdahale ettiler.

 
KİPLAS tarafından üyemiz VATAN Plastik’te verilen Yangın Eğitimi, sahada gerçekleştirilen uygulama bölümünün ardından eğitime ilişkin son değerlendirmelerin yapılmasıyla son buldu.
KİPLAS geniş hizmet yelpazesi içinde yer alan İşyeri Ziyaret ve Teknik Eğitim çalışmalarına devam etmektedir.

Paylaş: