KİPLAS Sirkülerleri Üyelerini Bilgilendiriyor

Paylaş:

KİPLAS, 18.09.2019 tarihli 30892 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ‘’Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Uygulama Esasları Tebliği’’ ni uzmanlığıyla analiz ederek hızla ulaşılabilir ve işlevsel hale getirerek üyelerinin bilgisine sundu.

KİPLAS, uzmanlığıyla yürürlüğe giren mevzuat ve çalışma hayatına ilişkin gelişmeleri analiz edip rapor haline getirerek üyelerine sirküler olarak aktarıyor. Böylelikle KİPLAS üyeleri sirkülerler aracılığıyla bu tarz çalışmalar hakkında detaylı bir şekilde analiz edilmiş işlevsel bilgilere ulaşma fırsatı buluyor.

‘’Gelecek potansiyeli yüksek ürünlerin ülke içinde üretim kapasitesinin geliştirilmesi hedefleniyor’’

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Cumhuriyet’in 100’ncü yılının kutlanacağı 2023 için vizyonunu oluşturdu, yol haritasını belirledi. 18 Eylül 2019 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi’ni açıkladı.

Türkiye’de katma değerli üretimin artırılması amacıyla, Bakanlık ve bağlı/ilgili kuruluşları tarafından sağlanan destek ve teşviklerin orta-yüksek ve yüksek teknoloji seviyeli sektörlere yoğunlaştırılmasına yönelik bu özel program ile kritik öneme sahip ve gelecek potansiyeli yüksek ürünlerin ülke içinde üretim kapasitesinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Paylaş: