Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Danışma Kurulu Toplantısı

Paylaş:

KİPLAS’ın gerçekleştireceği Kimya Sektörü Afetlere Hazırlık Sistemi Projesi (KİM-AHS) ‘inde iştirakçi olarak yer alan Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ile UPS Vakfı, Dünya Ekonomik Forumu, Amerikan Ticaret Odası Sosyal Sorumluluk Birimi Kurumsal Vatandaşlık Merkezi (US Chamber BCLC) ve UPS Türkiye işbirliği ile Türkiye’de hayata geçirilen Sağlam KOBİ Projesi ilk pilot yılını tamamladı.

Proje kapsamında, bu güne kadar 5.000’den fazla kişiye ulaşıldı, afet konusunda farkındalık oluşturuldu ve 246 işletme “İş Sürekliliği ve Afetlere Hazırlık” eğitimlerine katıldı.

KİPLAS’ın gerçekleştireceği Kimya Sektörü Afetlere Hazırlık Sistemi Projesi (KİM-AHS) ‘inde iştirakçi olarak yer alan Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği şimdi de iş dünyası bünyesinde kapsamlı bir afet koordinasyon planının hazırlanması yolunda bilgi alışverişinde bulunmak amacı oluşturduğu yeni dönem “Danışma Kurulu”nun ilk toplantısını gerçekleştirecek.

1 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 13:00-17:00 saatleri arasında İstanbul Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilecek toplantıda pilot dönem çalışmalarının hazırlık aşamasından başlayarak tüm süreçlerinde projeye katkı yapan Danışma Kurulu’nun projenin gelişimine yaptığı katkılar ele alınacak.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği “Sağlam KOBİ” Danışma Kurulunun verdiği katkının güçlendirilmesi, projenin yaygınlaştırılması konusunda birey ve kurumların yapacağı katkıların değerlendirilmesi, projenin ilerlemesine yönelik kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması gündemi ile toplanacak kurulun önemli bir diğer gündem maddesi de Paydaşlar Kurulu oluşturulması.

Toplantıda proje kapsamında hayata geçirilen faaliyetler sunulacak ve bunlar üzerine Danışma Kurulu Üyeleri ile birlikte yeni dönem proje stratejisi geliştirilecek.

UPS Vakfı, Amerikan Ticaret Odası, KSSD Temsilcileri ve Danışma Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşecek bu yuvarlak masa toplantısında Kimya Sektörününün temsilcilerinin de bulunması hedeflenmekte.

Toplantıya ilişkin ayrıntılar için:

http://kssd.org/

LCV: Katılım durumunuzu bildirmek içinKatılım Bilgilendirme Formunu doldurabilir ya da Güler Altınsoy (saglamkobi@kssd.org / 0532-130-9880) ile iletişime geçebilirsiniz.

Etkinlik Tarihi: 1 Ekim 2014, Çarşamba

Etkinlik Saati: 13:00-17:00

Etkinlik Yeri: Kadirhas Üniversitesi, Cibali Kampüsü

 

Paylaş: