Türk – Rus İşverenlerinden İşbirliği Adımı

826
0
Paylaş:

Türk ve Rus işverenleri ekonomik işbirliği fırsatlarının artırılması için ilk adımı attı. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ile Rusya Sanayicileri ve Girişimcileri Birliği (RSPP) arasında imzalanan protokolle ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi, bilgi ve tecrübelerin paylaşılması öngörülüyor.

Protokol İmza Töreni 18 Haziran 2015 tarihinde, Rusya’nın St. Petersburg kentinde, Uluslararası Ekonomi Forumu’nda dünya işverenlerinin ve medya mensuplarının geniş katılımıyla gerçekleşti.

TİSK Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Kiresepi ve RSPP Başkanı Alexander Shokin tarafından imzalanan protokol uyarınca iki ülke işverenlerinin, söz konusu fırsatlardan ulusal ve uluslararası düzeyde faydalanabilmesi ve yeni iş imkanlarının yaratılması hedefleniyor.

İmza töreninde konuşan TİSK ve KİPLAS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Kiresepi, “İmzalanan protokolün iki ülke arasındaki ilişkiye büyük katkı sağlayacağına eminim. Protokol çerçevesinde Kurumlarımız, işbirliğini artırmak ve ortak projelere imza atmak için çalışacak. Başlayacak bu yeni dönemde, ekonomik ilişkilerimizin güçleneceğine, hatta kurumsallaşma yoluyla bir adım ileriye giderek, sosyal ilişkilerin ekonomide daha güçlü ve somut sonuçlar elde etmemize katkısı olacağına inanıyoruz” dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN….

 

Paylaş: