Tüpraş Ar-Ge Merkezi açıldı / Dünya

1060
0
Paylaş:

KOCAELİ – Koç Topluluğu’nun ve Türkiye’nin ekonomik ve stratejik anlamda önemli bir sanayi şirketi olan Tüpraş’ı rafinericilik, akaryakıt ve enerji alanında yapılacak teknolojik çalışmalarda öncü kılacak Ar-Ge Merkezi hizmete açıldı.

32 milyon liraya mal oldu

Tüpraş İzmit Rafinerisi B Bölgesi’ne 7 bin 500 metrekare alana kurulan ve 32 milyon liraya mal olan Ar-Ge merkezinin açılışı Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde yapılan törenle gerçekleştirildi.

Fuel Oil Dönüşüm Proje Sahası’nın tanıtımı yapıldı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M.Koç ve Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut’un ev sahipliği yaptıkları törene Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile davetliler katıldı. Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç’un, Bakan Işık’a anı sunumu yaptığı törende Araştırma Merkezi Açılışı ve Tanıtım Gezisi, Fuel Oil Dönüşüm Proje Sahası’nın tanıtımı yapıldı.

Tüpraş Ar-Ge Merkezi’nin açılış töreninde konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, dünyada ve Türkiye’de en önemli sektörün enerji olduğunu kaydederek, pek çok siyasi olayın yansımasında veya sebebinde enerji alanındaki rekabetin görülebileceğini söyledi.  Bu noktada ülkenin stratejik konumunu bildiklerini dile getiren Işık, bu alanda Türkiye’nin tartışmasız en büyük şirketinin Tüpraş olduğunu vurguladı. Haberin Tamamı İçin…

Paylaş: