TPI Kompozit Kanat San. ve Tic.A.Ş. KİPLAS üyesi

Paylaş:

TPI Kompozit Kanat San. ve Tic.A.Ş. 04.02.2016 itibariyle KİPLAS ailesine katılmıştır.

KİPLAS olarak hoşgeldin diyoruz.

TPI Kompozit Kanat San. ve Tic.A.Ş.

Rüzgar türbinlerine kanat üreten ve diğer kompozit yapı üretimlerinin Dünya’da önemli firmalarından TPI, dünya üzerinde, rüzgar türbinlerine kanat üreten ve diğer kompozit yapı üretimlerinin önemli firması Arizona merkezli TPI Kompozit Scottsdale, Türkiye bölümüdür.

TPI Kompozit Kanat Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanı ile İzmir Serbest Bölge’de 33 bin metrekarelik alanda faaliyetini sürdüren firma, rüzgar kanadı ve diğer kompozit yapı ürünlerinin dünya çapında tedarikçisi dir. 2000’den fazla çalışanı bulunan firma ulaşım ve askeri araç pazarında da faaliyetini sürdürüyor. TPI fabrikaları, Amerika’da, Meksika’da, Çin’de ve Türkiye’de üretim yapıyor.

Firma üretimini gerçekleştirdiği rüzgar türbinleriyle, gerek Türkiye rüzgr enerjisi pazarını gerek Güney ve Doğu Avrupa’yı gerekse Kuzey Afrika’yı kendisine hedef pazar olarak belirliyor. İzmir ekonomisine önemli katkı sağlayacak olan ve 3 fazda toplam bin 450 kişi istihdam edecek firmanın 2016 yılı için öngörülen ihracat hacmi ise 120 milyon dolar düzeyinde.

Paylaş: