TOYO’ya önemli ziyaret

Paylaş:

Japon Büyükelçisi Akio MİYAJİMA, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve beraberindeki heyet Türkiye’nin ilk Mürekkep Ar-Ge Mekrezine sahip olan TOYO Matbaa Mürekkepleri’ni ziyaret etti.

TOYO Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup BENLİ ve Yönetim Kurulu Başkanı Koji WADA tarafından ağırlanan Sayın Akio MIYAJIMA ve Sayın Faruk ÖZLÜ’ye,Ar-Ge Merkezi, gelecek dönem çalışmaları ve MOSB’de bulunan 62.000 m‘lik yeni yatırım hakkında kendilerine ve beraberindeki heyete bilgi verildi.

Türkiye’nin ilk mürekkep Ar-Ge merkezinde incelemelerde bulunan Sayın Faruk ÖZLÜ, TOYO Matbaa Mürekkepleri Sheet-Fed Ofset Mürrekkepler Ar-Ge Müdürü Rukiye KİTER’den ve Likit Mürekkepler Ar-Ge Müdürü Yuichi SATO’dan devam eden ve gelecek çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı.

Türkiye’de özel sektörün Ar-Ge yapmasını istediklerini, bu maksatla şirketlerin araştırma geliştirme merkezleri kurmalarını teşvik edip desteklediklerini anlatan Özlü, “Bugüne kadar ki çabalarımızla yaklaşık 800 Ar-Ge merkezi açtık. Bunların büyük bir kısmı 2017 içerisinde. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu yılın ilk 6 ayı içerisinde araştırma geliştirme merkezi sayısını bine tamamlayacağız. Türkiye’de toplam bin Ar-Ge merkezimiz olacak. Yine sene içerisinde bu merkezlerin niteliklerinin yükseltilmesi konusunda bir çalışma yürütüyoruz. Bunu hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

Türkiye’nin Ar-Ge Merkezi ve üretim alanını ziyareti sonrası toplantıya geçen Sayın Faruk ÖZLÜ ve beraberindeki heyet toplantı sonrası fabrikadan ayrıldılar. HABERİN DEVAMI İÇİN…

Paylaş: