TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ ALDI

Paylaş:

Üyemiz Toyo Matbaa Mürekkepleri, mürekkep sektöründe TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk ve tek sanayi kuruluşu oldu.

Japonya merkezli Toyo Ink Group’a bağlı olan Toyo Matbaa Mürekkepleri, Koronavirüs sürecinde aldığı önlemler ve yaptığı çalışmalar ile TSE COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun olarak tüm şartları yerine getirerek TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Geçmiş yıllarda EFQM ve InvoLİG gibi önemli ödüller kazanan Toyo Matbaa Mürekkepleri, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 14001 Çevre, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgelerine sahip olan mürekkep sektörünün ilk kuruluşudur. Son olarak ise Sanayi ve Ticaret Bakanlığı önderliğinde, TSE tarafından hazırlanan “COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na” uygun olarak TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi için denetimlerini tamamlayarak sektöründe bir ilki daha gerçekleştirdi.

Toyo Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli “Koronavirüs ile mücadelede Toyo Matbaa Mürekkepleri olarak sürecin başından bu yana ulusal ve uluslararası resmi kaynaklara dayanan en güncel verileri yakından takip ettik ve tüm önlemleri kademeli olarak hayata geçirdik.’’ dedi.

Önceliklerinin tüm çalışanların ve ailelerinin sağlığını korumak ve işin sürekliliğini sağlamak olduğunu belirten Benli, ‘’Bu süreçte her zamankinden daha çok hayati önem taşıyan ilaç, gıda, temizlik malzemeleri gibi tüm ambalajlı ürünlerin toplum için acil ihtiyaç olması ve tedarik zincirinin aksama yaşanmaması için şirketimize ayrı bir sorumluluk yükledi. Sosyal izolasyon hassasiyetine katkı sunabilmek adına birçok birimimizde uzaktan çalışma modeline geçtik. Bununla birlikte çalışma alanlarının sık sık dezenfekte edilmesi gibi konularda da önlemlerimizi en üst seviyeye çıkardık. Aldığımız tüm önlemler ve yaptığımız çalışmalar sonucunda mürekkep sektöründe TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk ve tek sanayi kuruluşu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” değerlendirmelerinde bulundu.

Paylaş: