TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ 2018 TÜRKİYE MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Paylaş:

Toyo Matbaa Mürekkepleri, ‘’Yaratıcılık ve Yenileşimden Yararlanma’’ 2018 Türkiye Mükemmellik Ödülünü kazandı.

Basım ve ambalaj sektörlerine yönelik üretim gerçekleştiren TOYO Matbaa Mürekkepleri, KalDer tarafından düzenlenen 2018 Türkiye Mükemmellik Ödüllerine adını yazdırdı. TOYO Matbaa Mürekkepleri, bu yıl ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ temasıyla hayata geçirilen 27. Kalite Kongresi’nin son gününde açıklanan Türkiye Mükemmellik Ödülleri’nde “Yaratıcılık ve Yenileşimden Yararlanma” kategorisinde 2018 Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü kazandı.

Japonya merkezli mürekkep üreticilerinden Toyo Ink Group çatısı altından yer alan TOYO Matbaa Mürekkepleri, Türkiye Mükemmellik Ödülleri Jürisi’nin sürekli gelişim ve iyileşmeyi esas alan EFQM Mükemmellik Modeli kriterlerine göre yaptığı değerlendirmede gösterdiği yüksek performans ile Yaratıcılık ve Yenileşimden Yararlanma 2018 Türkiye Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü. Düzenlenen törende Toyo Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli, ödülü KalDer Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı ve Türkiye Mükemmellik Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı (TMÖYK) Songül Öncel’in elinden aldı.

Ulusal Kalite Hareketine 2014 yılında katılan ve EFQM Mükemmellik Modelini uygulayarak sektöründe bir ilke imza atan TOYO Matbaa Mürekkepleri, kalite yolculuğunu Türkiye Mükemmellik Ödülü ile taçlandırdı. Şirket Türkiye Mükemmellik Ödüllerinde 2015 yılında “4 Yıldız Yetkinlik Belgesi”, 2016 yılında “5 Yıldız Yetkinlik Belgesi” kazanmış ve yine 2016 yılında Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü’nün sahibi olmuştu.

TOYO Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli, matbaa mürekkepleri sektöründe EFQM modelini uygulayan ilk ve tek şirket olduklarını belirterek şunları söyledi: “Şimdiye kadar attığımız her adımda ‘kalite’ ile farklılaşmayı ve mükemmele ulaşmayı hedefledik. Bu istek ve çabanın şirketleri rekabette ayakta tutan en önemli motivasyonlardan biri olduğunun bilincindeyiz. TOYO Matbaa Mürekkepleri olarak mükemmelliği iş süreçlerimizin ayrılmaz bir parçası olarak görmeye, iş ortaklarımız ve sektörümüzle paylaşmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Aldığımız ödül yeni başarılar için motivasyonumuzu ve kararlılığımızı daha da artıracak. Mükemmellik yolculuğunda birlikte ilerlediğimiz tüm ekip arkadaşlarıma ve bize her zaman güvenen iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum”.

Paylaş: