TOYO INK İnovaLİG’in zirvesinde

Paylaş:

Ambalaj ve basım sektörlerine yönelik üretim yapan Üyemiz TOYO Matbaa Mürekkepleri,  inovasyonu şirket kültürünün bir parçası haline getiren yaklaşımı ile Türkiye’nin inovasyon liderleri arasında yer almayı başardı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin İnovasyon Haftası kapsamında düzenlediği İnovaLİG Ödül Töreni’nde “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ikincilik ödülünün sahibi oldu. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hayata geçirilen İnovaLİG ile 5 farklı kategoride Türkiye’nin en inovatif şirketleri ödüllendirildi. İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende TOYO Matbaa Mürekkepleri, Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG’in, “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde 761 şirket arasından sıyrılmayı başardı ve ikincilik ödülünü kazandı. TOYO Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli, ödülü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.

Dünyanın en büyük üç matbaa mürekkebi üreticisinden biri olan Japonya merkezli TOYOINKGROUP’un çoğunluk hissesine sahip olduğu TOYO Matbaa Mürekkepleri, Manisa’daki fabrikasında ambalaj ve basım sektörlerine yönelik 6 farklı kategoride üretim gerçekleştiriyor. 2014 yılında EFQM Mükemmellik Modelini sektöründe uygulayan ilk ve tek şirket olan TOYO Matbaa Mürekkepleri, 2016 yılı Ege Bölgesi Mükemmellik Büyük Ödülü ve 2016 EFQM  5 Yıldız Yetkinlik Belgesi’nin sahibi. Mükemmellik ve inovasyon kültürünün şirketin tüm kademelerinde yaygınlaştırılması ve sürekli hale getirilmesi için çalışmalar yürüten TOYO INK, İnovaLİG’deki hızlı yükselişi ve gelen ödülle moral buldu.

TOYO Matbaa Mürekkepleri, 4 ayrı AR-GE departmanıyla, müşterilerinin ve sektörün değişen ihtiyaçlarına en hızlı çözümleri sunmak üzere çalışmalar yürütüyor. Ar-Ge’ye Türkiye ortalamasının üzerinde yatırım yapan şirket, cirosunun yüzde 2,5’ini Ar-Ge’ye harcıyor. TOYO Matbaa Mürekkepleri, talebin hızla yükseldiği ambalaj sektörüne yönelik ürün gruplarında Ar-Ge çalışmalarını yoğunlaştırdı. Dünyanın en büyük üç matbaa mürekkebi üreticisinden biri olan TOYOINKGROUP’un uluslararası ağı ve teknolojik gücü ile bu alandaki yatırımlarına hız vermeyi hedefliyor.

Türkiye’nin en inovatif şirketleri arasında yer almaktan ve inovasyon çalışmalarının ödüllendirilmesinden mutluluk duyduklarını belirten TOYO Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli, “Müşteri taleplerinin hızlı değiştiği ve dijital dönüşümün giderek hızlandığı bir sektörde faaliyet gösteriyoruz. Teknolojinin rekabet avantajı yarattığı bu sektörde büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmek ve sürekliliğini sağlamak için Ar-Ge ve inovasyona yatırım yapıyoruz. Dünyanın en büyüklerinden TOYOINKGROUP’un uluslararası ağının bir parçası olarak hedeflerimizi büyüttüğümüz ve grubun bölgesel üretim ve ihracat merkezi olma hedefi için çalıştığımız bir dönemde gelen inovasyon ödülü ilerleyen dönemdeki çalışmalarımız açısından önemli bir motivasyon kaynağı oldu. İnovasyon kültürünün organizasyonumuzun tüm birimlerinde paylaşılması ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlayan başta çalışanlarımız olmak üzere iş ortaklarımız ve müşterilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TOYO Matbaa Mürekkepleri Hakkında: 

1968 yılında Türkiye’nin ilk matbaa mürekkepleri üreticisi olarak kurulan DYO Matbaa Mürekkepleri, 2016 yılının Ocak ayından itibaren yoluna TOYO Matbaa Mürekkepleri olarak devam ediyor. Dünyanın en büyük üç matbaa mürekkebi üreticisinden biri olan TOYOINKGROUP’un Yaşar Holding ile yaptığı anlaşma ile yüzde 75 çoğunluk hissesi Japonya Merkezli grubun olan TOYO Matbaa Mürekkepleri, Manisa’daki fabrikasında ambalaj ve basım sektörlerine yönelik 6 farklı kategoride üretim gerçekleştiriyor. Türkiye genelinde 44 bayisi ve dört farklı şehirde satış ofisi bulunuyor. Sektörünün lider şirketleri arasında sıralanan TOYO Matbaa Mürekkepleri; Gazete ve Magazin Mürekkepleri (Veb Ofset Mürekkepleri), Tabaka Ofset Mürekkepleri (Sheet-Fed Mürekkepleri), Serigrafi Mürekkepleri, Flekso ve Rotogravür Mürekkepleri (Likit Mürekkepler), Metal Ambalaj Sistemleri ve Laminasyon Tutkalları olmak üzere altı farklı sektörde üretim yapan tek şirket olarak göze çarpıyor.

TOYO Matbaa Mürekkepleri, 2015 EFQM 4 Yıldız Yetkinlik Belgesi, 2016 Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü ve 2016 EFQM  5 Yıldız Yetkinlik Belgesi sahibi.

TOYOINKGROUP Hakkında:

TOYOINKGROUP, dünya genelinde 10 binden fazla çalışanıyla 24 ülkede yaklaşık 80 şirketle faaliyet gösteriyor. Farklı coğrafyalarda değişen pazar ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürün geliştirme, üretim, satış, teknik destek ve diğer operasyonlar ile birlikte çalışıyor. TOYOINKGROUP; Türkiye, Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika’yı kapsayan yaklaşık 52 üretim üssü ile satış faaliyetlerini genişletmeyi sürdürüyor.

 

Paylaş: