TOYO BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ’NE İMZA ATTI

Paylaş:

Dünyanın önde gelen mürekkep üreticilerinden Japonya merkezli Toyo Ink Group’a bağlı olan üyemiz Toyo Matbaa Mürekkepleri, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (UN Global Compact) imza atarak dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik hareketinin bir parçası oldu.

Toyo Matbaa Mürekkepleri, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (UN Global Compact) imza atarak söz verdi. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadınların Güçlendirilmesi Birimi’nin (UN Women) İşbirliği ile oluşturulan “Kadınların Güçlendirilmesi Prensipleri” (Women’s Empowerment Principles) imzacısı da olan Toyo Matbaa Mürekkepleri gerçekleştirdiği tüm çalışmalarda toplumsal sorumluğu göz önünde bulundurarak hareket ediyor.

Toyo Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli “Toyo Matbaa Mürekkepleri, UN Global Compact’in insan hakları, çalışma standartı, çevre ve yolsuzlukla mücadele ile ilgili on ilkesini desteklediğimizi belirtmekten memnuniyet duyarım. Bu vesileyle söz konusu ilkeleri kendi etki alanımızda geliştirilmesine yönelik niyetimizi belirtiyoruz. Bu doğrultuda Türkiye’de ve dünyada gelişmeleri yakından takip ederek, toplumumuzun kültürel ve ekonomik refah seviyesine ulaşması için katkı sağlamaya gayret gösteriyoruz. Her zaman sürdürülebilir ekonomi için iş ortaklarımızın beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru analiz ederek yeni ürün ve hizmetler geliştirmeye odaklandık. Teknoloji ve dijitalleşmeyi iş süreçlerimize dâhil ederek Türkiye’nin ilk mürekkep Ar-Ge Merkezi’yle değişimin ve sektörümüzün öncülerinden biri olmayı başardık. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılarımızda emeği olan, sürdürülebilirlik yolculuğumuzda bize eşlik eden tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.” diye konuştu.

Paylaş: