TİSK’TEN ‘YENİ NESİL SENDİKACILIK’ ÇAĞRISI

302
0
Paylaş:

Kaynak: Anadolu Ajansı

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Akkol ‘’Gençlere ve kadınlara yönelik politikalar üreten, çevreyi gündemine alan, dijital okuryazarlığı önemseyen ‘yeni nesil sendikacılık’ diyebileceğimiz bir aşamaya geçmek durumundayız.’’dedi.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TİSK’in 9 farklı sektörü temsil eden, 21 üye işveren sendikasının bulunduğunu belirterek, Konfederasyonlarının ulusal düzeyde 40’den fazla, uluslararası düzeyde ise 8 temsil yetkisinin bulunduğunu bildirdi.

TİSK’e üye işletmelerin Gayri Safi Yurtiçi Hasılaya (GSYH) 200 milyar dolar, ihracata 100 milyar dolar ve 2 milyon kişiyle de istihdama yüzde 5,5 katkı sağladığını vurgulayan Akkol, SGK gelirleri içerisinde üyelerinin payının yüzde 15 olduğuna dikkati çekti.

Konfederasyonlarının üstlendiği sorumluluğun gereği olarak, ülke yararına her konuda diyaloga ve toplumsal iş birliğine hazır olduklarını ifade eden Akkol, şunları söyledi:

“Koşullar ne olursa olsun bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için üzerimize düşeni yapmaya gayretle devam edeceğiz. Bu noktada, kamudan işçi ve işveren sendikalarına kadar tüm paydaşlarımızın tutum ve kabiliyetlerini önemsiyoruz. Üçlü sacayağının her bir üyesinin aynı seviyede olgun, tutarlı, yetkin ve yeniliklere açık olması, ülkemizin geleceğine de katkı sağlayacaktır.”

Haberin tamamı için tıklayınız:

Paylaş: