TİSK’ten Müezzinoğlu’na ziyaret

776
0
Paylaş:

TİSK Yönetim Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu Ziyaret Etti TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Yağız Eyüboğlu, Başkan Vekili Erol Kiresepi, Yürütme Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Necdet Buzbaş, Sinan Abeş, Erhan Polat ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Cüneyt Arpacıoğlu, Fethi Hinginar, Kudret Önen, Metin Demir, Nadir Yürüktümen, Nevzat Seyok ve Genel Sekreter Bülent Pirler’den oluşan TİSK Heyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na 6 Eylül 2016 tarihinde ziyarette bulundu.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Eyüboğlu Bakan Müezzinoğlu’nu tebrik ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TİSK arasındaki ilişkinin sosyal diyaloğun en güzel örneklerinden biri olduğunu ifade eden Eyüboğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşverenler olarak tek amacımız rekabet gücümüzü korumak. Asgari ücret, kıdem tazminatı, kısa çalışma ödeneği, özel istihdam büroları, iş sağlığı ve güvenliği gibi konular gündemimizde yer alıyor. İlerle yen zamanlarda bu konularla ilgili işbirliği fırsatları yakalayacağımızı umuyorum.”

Bakan Müezzinoğlu sanayici, yatırımcı ve girişimcilerin toplumun temel dinamikleri olduklarını, TİSK ile ortak çalışmalara imza atmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Paylaş: