TİSK’te Erol Kiresepi Onuruna Yemek

Paylaş:

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen’in ev sahipliğinde, Uluslararası İşveren Teşkilatı Başkanlığı (IOE)’na seçilen TİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve KİPLAS Başkan Vekili Erol Kiresepi’nin onuruna Türkiye AB Karma İstişare Komitesi üyelerine TİSK Genel Merkezi’nde yemek verildi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergun ATALAY, HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın ve TİSK Yönetim Kurulu Üyeleri yemeğe katıldı.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen, Uluslararası İşveren Teşkilatı Başkanlığı’na seçilen Erol Kiresepi’yi bir kez daha tebrik ederek, Türk İşverenlerini temsil etmesi ve kendisinin TİSK Yönetim Kurulu Üyesi olması sebebiyle bu  görevi üstlenmiş olmasının  daha fazla önem kazandığını vurguladı. Kiresepi’ye yeni görevinde başarılar dileyerek kendisine ve camiaya hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

TİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve IOE Başkanı Erol Kiresepi; yaklaşık 40 yıldır işveren sendikacılığı faaliyetlerini sürdürdüğünü, dünyada işverenleri temsil eden ve işverenlerin çalışma hayatı ve sosyal politikalar alanında tek sesi olma özelliği olan IOE’nin Başkanı olarak seçilmenin önemli olduğunu, ancak IOE’nin  yaklaşık yüz yıllık tarihinde seçilen ilk Türk Başkan olmasının kendisi için daha da önemli olduğunu ifade etti.

Kiresepi; yeni görevi dolayısıyla endüstriyel ilişkiler alanında, Türk İşverenleri, Türk İş Dünyası, işveren, işçi, memur, esnaf ülkemizdeki tüm kesimleri de temsil eden bir misyon üstlendiğini dile getirerek; Türkiye’nin sosyal diyalog anlamında örnek teşkil ettiğini ve yemekte bulunan tarafların bunun güzel bir örneği ve temsili olduğunu vurguladı.

Yemeğe katılan TÜRK-İŞ Genel Başkanı, HAK-İŞ Genel Başkanı, TESK Genel Başkanı ve MEMUR-SEN Genel Başkanı Erol Kiresepi’yi yeni görevinden dolayı kutlayarak, Türkiye’nin çalışma hayatında sosyal diyalog konusunda örnek teşkil ettiğini,  işçi, işveren, memur ve esnaf ve işverenlerin bir arada çalışma barışına destek sağlamak için gayret ettiğini, IOE Başkanı olarak seçilmiş olmasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek  kendisine başarılar dilediler.

Paylaş: