TİSK Yönetim Kurulu Başkanlığına Özgür Burak Akkol Seçildi

269
0
Paylaş:

TİSK tarafından yapılan açıklamada, 20 işveren sendikasının üye olduğu TİSK’in, Türk işverenlerini endüstri ilişkileri alanında yurt içinde ve dışında gururla temsil ettiği ifade edilerek, konfederasyonun kurulduğu günden beri üretimin, yatırımın, ihracatın, rekabet gücünün ve özellikle istihdamın artırılması için çalıştığı belirtildi.

Konfederasyonun faaliyetlerini, benimsediği “uzlaşma kültürü” anlayışıyla yürütmeye devam ettiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Çalışma barışının korunması en temel ilkemiz olmuştur. Bu konudaki hassasiyetimizi yeni dönemde de sürdüreceğiz. Konfederasyonumuz, ‘ülke ekonomilerinin, işletmelerinin gücü doğrultusunda büyüdüğü’ bilinciyle hareket etmektedir. Bu doğrultuda, işletmelerin daha donanımlı olmaları, ulusal ve küresel rekabet güçlerinin artırılması, mali yüklerinin azaltılması hususunda sorumluluklar üstlenmiştir. Bugüne kadar bu yolda özveri ile yürüttüğümüz çalışmaları, önümüzdeki süreçte geliştirerek devam ettireceğiz. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları, çalışan temsilcisi konfederasyon ve sendikalar ile birlikte ‘İş’in geleceği, işçi ve işverenlerin gelecekteki yetkinliklere şimdiden hazırlanması, kodlama’ gibi konulara odaklanırken, fikir veya öneriler oluşturmanın ötesinde, somut proje ve uygulamaları hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

Haberin detayları için tıklayınız.

Paylaş: