TİSK saldırıyı kınadı; Eyuboğlu’nun Mesajı

862
0
Paylaş:

TİSK BAŞKANI EYÜBOĞLU: “AYDA 24 MİLYONDAN FAZLA YOLCUYA EV SAHİPLİĞİ YAPAN ATATÜRK HAVALİMANI SALDIRISI TÜM DÜNYA VATANDAŞLARINI HEDEF ALMIŞTIR”

Dün akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı’nda 36 kişinin canını kaybetmesine neden olan hain terör saldırısı TİSK Camiasını ve tüm milletimizi derin acıya sürüklemiştir. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu olarak terör saldırısını şiddetle kınıyoruz.

Ülkemizin ulaşımının can damarını oluşturan ve ayda 24 milyondan fazla yolcuya ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı’na yapılmış olan bu hain saldırı yalnızca ülkemizi değil tüm dünya vatandaşlarını hedef almıştır. Dil, din, ırk gözetmeksizin masum insanları, havalimanı gibi uluslararası bir platformda hedef alan bu saldırı bize Ulu Önder Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözlerinin 85 yıl sonra hala haklılığını koruduğunu hatırlatıyor. Toplum olarak sağduyumuzu kaybetmeden birlikte hareket ederek bu zor günleri en kısa sürede atlatacağımıza inancımız tamdır.

TİSK Camiası olarak saldırıyı kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

YAĞIZ EYÜBOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu

Paylaş: