TİSK ORTAK YARINLAR’DA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Paylaş:

Konfederasyonumuz Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ve iyi uygulamaların ödüllendirildiği Ortak Yarınlar Programı’nda ödüller sahiplerini buldu. Bu yıl “İşimizin Yarını” ana temasıyla düzenlenen ödül programı kapsamında 16 kurum ödüllendirildi.

Bu sene 121 proje ile başvuru yapılan ve 30 projenin finale kaldığı Ortak Yarınlar’da ödül almaya layık görülen projeler, 2 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen dijital tören ile açıklandı.

TİSK’in Ortak Yarınlar Ödül Programı’nda, projeler 6 önemli kategoride değerlendirildi. Birlikte Mümkün, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, Dijitalleşme, İş, İş Kültürü ve İş Gücü Dönüşümü, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Sürdürülebilirlik ve Çevre kategorilerinde projelerin yer aldığı program çerçevesinde üyemiz GEBKİM OSB ‘’Kimya Sektöründe Acil Müdahale Yazılımı için Yenilikçi Bir Adım; Acil Müdahale Yazılımı’’ projesiyle, İş Sağlığı ve Güvenliği kategorisinde ödüle layık görüldü.

Finale kalan projeler, Prof. Dr. Cem Kılıç, Prof. Dr. Nebi Sümer, Prof. Dr. Türker Özkan, Vahap Munyar, Hacer Boyacıoğlu ve Zehra Öney aralarında bulunduğu iş, sanat ve akademi dünyasından birçok değerli isimden oluşan bir jüri tarafından oylandı.

Törende konuşan TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, 2004’ten itibaren düzenledikleri programda ödül alan projeler aracılığıyla 20 milyon kişiye ulaştıklarını söyledi. Akkol, Ortak Yarınlar Programı için bu yıl 121 başvuru aldıklarını belirterek, “Hepsi kendi alanında muazzam gayretle ortaya konmuş, ortak fayda üreten projelerdi. Hepsini içtenlikle tebrik ediyorum. Başvuru yapan kurumlarımız Ortak Yarınlar için bir sosyal fayda daha yarattı. Peki ne yaptılar? Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Ortak Yarınlar Eğitim Fonu’na bağış yaptılar. Yüzlerce öğrencinin eğitimine umut oldular. Biz de süreçte prensip olarak maddi ödül vermiyoruz. Bu sene tüm katılımcılarımıza TEGV ile geliştirdiğimiz işte güvenli gelecek eğitimlerimizle teşekkür ediyoruz. Binlerce çocuğumuzla ücretsiz buluşturacağımız bu programda, onları ilk kez geleceğin meslekleri ve iş sağlığı güvenliği kavramlarıyla tanıştırıyoruz. Hep birlikte, işimizin yarını olan çocuklarımız için değer yaratmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sadece bu sonuçlara baktığımda görüyorum ki bugün bu programın kaybedeni yok. Gönülden inanıyoruz ki kazanan, ortak yarınlarımız.” açıklamalarında bulundu.

2021 Ortak Yarınlar Ödül Programı’nda kategorilere göre ödül kazanan tüm kurum ve projeler ise şöyle oldu:

Birlikte Mümkün Ödülü

Coşkunöz Eğitim Vakfı – ‘’Sizin Eseriniz, Bizim Geleceğimiz’’ Meslek Lisesi Okul Müdürleri Liderlik

Koç Holding – Koç Topluluğu’nda Geleceğin İş Dünyasını Tasarlamak

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Ödülü

1) Kadınlar için Fayda Yaratanlar (alt kategori):

Afyonkarahisar Valiliği – Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Kooperatifleri Projesi

Arçelik Pazarlama A.Ş. – Beko 100 Kadın Bayi Projesi

2) Gençlerin Yolunu Açanlar (alt kategori):

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları – Grizu 263 Uzay Takımı Desteği

 Zafer Kalkınma Ajansı – Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı ve Kendin Yap Hareketi

3) Diğer (alt kategori):

Eker Süt Ürünleri – Otizmli Bireyler İş Gücünde

Güzel Enerji Akaryakıt – TOTAL İstasyonları “İki Elin Enerjisi Güzel”

Dijitalleşme Ödülü

Erdemir Madencilik – Dijital Merkez Projesi

OYAK Çimento – IndustrAl-OYAK Çimento 4.0

İş, İş Kültürü ve İş Gücü Dönüşümü

Karsan Otomotiv – Karsan Pozitif İletişim Portalı

Koç Holding – Koç Diyalog

İş Sağlığı ve Güvenliği Özel Ödülü

GEBKİM OSB – Kimya Sektöründe Acil Müdahale Yazılımı için Yenilikçi Bir Adım; Acil Müdahale Yazılımı

Tofaş – Geleceği Güvenle Şekillendiren İSG Eğitimleri

Sürdürülebilirlik ve Çevre Ödülü

Abdi İbrahim – 2030 Karbon Nötr Olma Yolunda Yenilenebilir Enerji Kullanımı

Germina Tarım Teknolojileri – Başka Bir Dünya Mümkün

Paylaş: