TİSK: Onursal Başkanımız Refik BAYDUR’ u Kaybettik

Paylaş:

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Onursal Başkanı, TİSK Üyesi Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası’nın (KİPLAS) Yönetim Kurulu Başkanı, İşveren Camiasının duayenlerinden Refik Baydur’u kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

1964-1989 Döneminde Konfederasyonumuzun Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevlerini ifa eden Baydur, 1989 yılından itibaren 3 dönem üst üste, 15 yıl boyunca sürdürdüğü TİSK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden 26 Aralık 2004 yapılan başkanlık seçiminde kendi isteği ile aday olmayarak ayrılmıştır.

Refik Baydur gerek TİSK Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı süresince, gerek sonrasında Türk endüstri ilişkilerine ve çalışma barışına büyük katkılarda bulunmuş, işçi-işveren ilişkilerinde sosyal diyalog ve işbirliğinin gelişimini ve önderliğini sağlamıştır.

Camiamız kendisini asla unutmayacaktır.

Merhumun naaşı 20 Eylül 2016 Salı günü Teşvikiye Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.

Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, İşveren Camiasına ve endüstri ilişkileri dünyasına başsağlığı dileriz.

Paylaş: