TİM’İN YENİ BAŞKANI İSMAİL GÜLLE OLDU

Paylaş:

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM),  30 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirdiği;  25. Olağan Genel Kurul’unda yeni başkanını seçti.

Başkanlık seçiminde 149 oyla en çok oyu alan Gülle,  Başkanlık koltuğunu Mehmet Büyükekşi’ den devralarak TİM’in yeni başkanı oldu. Seçimin ardından açıklama yapan Gülle, TİM’in en medeni seçimini gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bugünden itibaren verdiğiniz bu görevi sizin adınıza en güzel şekilde kullanacağım. Makam küçülecek, hizmetler büyüyecek. Kimse oyunun dışında kalmayacak. TİM’i, söz verdiğimiz gibi çok farklı bir kurum haline getireceğiz. 20 sene TİM’in her noktasında hizmet ettim. Bundan sonra da daha güçlü, proaktif ve yaratıcı olacağız. Kazanan ihracatçı oldu.” dedi.

İsmail Gülle 2003 yılında itibaren İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyordu.

İSMAİL GÜLLE KİMDİR?

1960 yılında Sivas’ta doğan İsmail Gülle, ilk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nde ihtisas programını tamamlayan Gülle, halen pamuk ipliği üretimi, örme kumaş imalatı, boya tekstil terbiyesi yapan ve kendi enerjisini kendisi üreten entegre bir şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapıyor. 2003-2018 yılları arasında İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren Gülle, aynı zamanda, Sivas İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmekle birlikte, İSO ve İTO üyesi. İngilizce bilen Gülle, evli ve iki çocuk babası.

Paylaş: