SOCAR ‘’İNOVATİF DÜŞÜNME VE GİRİŞİMCİLİK PROJESİ’’ İLE LİSE ÖĞRENCİLERİNİ GELECEĞE HAZIRLAYACAK

Paylaş:

Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan ‘İnovatif Düşünme ve Girişimcilik Projesi’ ile İzmir’de başta meslek liseleri olmak üzere tüm lise öğrencilerinde girişimcilikle ilgili farkındalık yaratmak amacıyla SOCAR ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği protokolü imzaladı. İzmir’de Aliağa İlçe Eğitim Müdürlüğü faaliyet alanı içindeki 8 lise ile Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü faaliyet alanı içindeki 2 lisede öğrenim gören tüm lise öğrencilerini kapsayan projenin iki eğitim öğretim yılı sürmesi planlanıyor.

‘’Proje Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor’’

Mesleki ve teknik ortaöğretimin niteliğini arttırmayı hedefleyen ve gençlerin hem inovatif düşünme becerilerini hem de girişimcilik ruhunu geliştirmesi amacıyla ‘İnovatif Düşünme ve Girişimcilik Projesi’ İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye’nin en büyük dış yatırımcısı SOCAR arasında iş birliği protokolü imzalandı. Başta meslek liseleri olmak üzere tüm lise öğrencilerinde girişimcilikle ilgili farkındalık yaratmayı ve 21’inci yüzyılın gerektirdiği becerilere sahip girişimcilerin yetişmesini hedefleyen proje, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen projeyle öğrenciler, atölye çalışmaları, eğitim ve yarışmalarla yenilikçi projeler geliştirirken iş dünyası ve genç girişimcilerin deneyimlerinden de faydalanabilecekler. İzmir’de iki, Aliağa’da ise tüm lise öğrencilerini kapsayan ve iki yılda 10 okulda bin 600 öğrenciye ulaşılması hedeflenen proje, İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve SOCAR Türkiye Dış İlişkiler Başkanı Murat LeCompte’un imzaladığı bir protokolle hayata geçti.

‘’Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacaklarına ve öncü projeleriyle fark yaratacaklarına inanıyoruz’’

Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk ve sponsorluk projeleri arasında eğitim konusuna ayrı bir önem verdiklerini dile getiren SOCAR Türkiye Dış İlişkiler Başkanı Murat LeCompte, yeni projeyle ilgili şunları söyledi, “SOCAR Türkiye art arda faaliyete geçen dev yatırımlarına devam ederken, bir yandan da geleceğin Türkiye’sini yaratacak yenilikçi fikirler geliştirebilen; girişimci ruha sahip gençler yetiştirmek için çalışıyor. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz bu eğitim programı, tüm projelerimizin bulunduğu İzmir’deki 10 lisenin öğrencilerini kapsıyor. Öğrencilerimizin girişimcilik becerileri ve yenilikçi fikirleri ile büyüyen Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacaklarına ve öncü projeleriyle fark yaratacaklarına inanıyoruz. ‘’

Paylaş: