Sektörde İlk Enerji Yönetim Sistemi Belgesi PharmaVision’un

Paylaş:

PharmaVision, 50 yılı aşkın süredir sektöründe gerçekleştirdiği öncü çalışmalara bir yenisini daha ekledi.
Türk Standartları Enstitüsü’nün denetimlerinden majör ve minör uygunsuzluk tespit edilmeden geçen PharmaVision, ilaç sektörünün ilk TS EN 16001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip oldu.
Sektörün tercih edilen iş ortağı olan PharmaVision, her aşaması yoğun enerji kullanımı gerektiren ilaç üretiminin ancak doğal kaynakların verimli kullanımıyla sürdürülebilir kılınacağının bilincindedir. Giderek artan üretim faaliyetleri sırasında, “Önce İnsan” ve “Doğaya Saygı” ilkelerine bağlı kalarak, gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakabilmek amacıyla enerji verimliliğine ve çevresel yatırımlara büyük önem vermekte, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmektedir.

Kiplas_Haber1_Resim

 
Sürdürülebilir gelişimi hedefleyen yönetim anlayışı çerçevesinde, tüm faaliyetler çevreye olan saygı, doğal kaynaklara verilen değer ve gelecek nesillerin gereksinimleri ön planda tutularak yürütülürken, iş süreçlerinin tamamında enerji verimli kullanılmakta, gerekli tasarrufların yapılabilmesi için enerji verimliliği çalışmaları sürekli takip edilmekte, tüm yatırım, satınalma, imalat ve imalata destek süreçlerinde çevre koruma ile iş sağlığı ve güvenliği faaliyetleri en üst seviyede tutulmaktadır.
“Daha az enerji daha çok ürün” sloganına uygun olarak karbon ayak izini azaltıp  sürdürülebilir enerji kullanımı ile üretim dengesini sağlamayı ve birikimlerini paylaşarak çevre odaklı bilincin yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı hedefleyen şirketimizde Enerji Yönetim Sistemi çalışma grubu koordinasyonunda birçok çalışma yapılmış, bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimleri ile enerji tasarrufu duyarlılığının artırılması amaçlanmıştır.
Tüm çaba ve çalışmaların sonucunda, Temmuz 2011 tarihinde Türk Standartları Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen denetimlerden başarıyla geçerek TS EN 16001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasını alan PharmaVision, Türk ilaç sektöründe bu konuda öncü olmanın gururunu taşımaktadır.
PharmaVision’un diğer ödül ve sertifikaları için tıklayınız

Paylaş: