SANAYİ- EĞİTİM İŞBİRLİĞİNİN ÖRNEK PROJESİ ZİRVEDE

Paylaş:

GEBKİM Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın geçtiğimiz yıl Kocaeli Dilovası’nda eğitime kazandırdığı GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinci yılında Anadolu Meslek Programı türünden öğrenci alan Meslek Liseleri arasında en çok tercih edilen ikinci okul oldu.

GEBKİM Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından geçtiğimiz yıl açılan ve Türkiye’nin en iyi mesleki eğitim veren okulu olma hedefiyle çalışmalarına devam eden GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrencileri arasına bu yıl LGS puanıyla 140 yeni öğrenci ekledi. 2020 LGS puanlarına göre yüzde 8,9 ile yüzde 27,48 yüzdelik dilimdeki öğrencilerin tercihi olan GEBKİM MTAL, Kocaeli genelinde en yüksek yüzdelik dilimle öğrenci alan ikinci okul oldu.

LGS tercihlerinde eğitim programı ile olduğu kadar sosyal ve kültürel olanakları ile de öğrencilerin gözdesi olan GEBKİM MTAL’in toplam 480 öğrenci kapasitesi bulunuyor. Okulda 20 derslik, 8’i kimya ve 4’ü endüstriyel otomasyon olmak üzere 12 laboratuvar bulunuyor.

Nitelikli iş gücü yaratmak için sanayi ve okul işbirliğinin çok önemli olduğunu belirten GEBKİM Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı “Gençlerimizi meslek sahibi yapmak ve geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için eğitim hayatına kazandırdığımız GEBKİM MTAL, daha ilk yılında meyvelerini verdi. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına rağmen 2019-2020 eğitim-öğretim yılını öğrencilerimiz son derece başarılı bir şekilde bitirdi. 2020 yılı LGS sınav sürecinde öğrencilerin ve velilerin okulumuza gösterdiği ilgi de eğitim alanında doğru adımlar attığımıza olan inancımızı perçinledi. Bu yıl pırıl pırıl 140 gencimiz daha GEBKİM MTAL’li oldu. LGS’de başarı gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ve bilmelerini istiyorum ki öğrencilerimizin kimya sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanlar olmasını önemsediğimiz kadar kültürel ve sosyal açıdan kendini geliştirmiş mutlu bireyler olmasını da önemsiyoruz. Bu doğrultuda GEBKİM Vakfı olarak okulumuzu her alanda desteklemeye devam edeceğiz.” değerlendirmelerinde bulundu.

Paylaş: