Refik Baydur’a Anlamlı Ödül

Paylaş:

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) Onursal Başkanı, işadamı ve sendikacı Refik Baydur’a iş dünyasına ve ülke ekonomisine yaptığı katkı ve hizmetlerine şükran göstergesi olarak “Vefa Ödülü” verildi.

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) tarafından Ankara Ticaret Odası (ATO) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreninde, 1953 yılından itibaren içinde bulunduğu çalışma hayatına katkıları ve 1964 – 2004 yılları arasındaki TİSK yönetimindeki görevleri sırasındaki başarıları nedeniyle, TİSK eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Baydur’a “Vefa Ödülü” verildi.

Törende Baydur’a ödülünü, Sanayi ve Ticaret eski Bakanlarından Ali Coşkun verdi. Refik Baydur, ödülünü Coşkun’dan alırken yaptığı konuşmada,”Ben siyaset bilmem, ben memuriyet de yapmadım. Ben memleketimin üretimine ve üretenine hizmet ettim. Bundan hep iftihar duydum” dedi. Ali Coşkun da Baydur ile 22 yıl İstanbul Sanayi Odası’nde beraber çalıştıklarını, 10 sene aynı şirkette birlikte üst düzey yöneticilik yaptıklarını, ayrıca hemşehri olduklarını belirterek, “Refik Baydur’a ödül vermek benim için de ayrı bir şereftir. Çünkü Baydur, hem iş dünyasında hem de gönüllü kuruluşlar alanında bir marka isimdir” dedi.

“Geçmişine sahip çıkmayanlar geleceği kuramazlar”

Törende, Devlet eski Bakanlarından Kazım Oksay’a da ödülü, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan tarafından verildi. Akdoğan ödülü verirken yaptığı konuşmada, “Vefa hem siyasette hem sivil toplumda, hem de iş dünyasında çok değerli bir kavramdır. Tecrübe büyük bir değerdir ama onun kadar vefa da değerlidir, çünkü vefa manevi tutkaldır, manevi bağdır, samimiyettir. Geçmişine sahip çıkmayanlar, geleceği kuramazlar, inşa edemezler. Farklı alanlarda, hepimiz millete hizmet yolunun yolcularıyız. Sivil toplum da, iş dünyası da siyaset de. Hepimiz milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

ASTOP tarafından düzenlenen Vefa Ödülleri gecesine, ASTOP Onursal Başkanı ve Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak ve ASTOP Dönem Sözcüsü ve Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu ile Platform’un İcra Kurulu Üyesi kuruluş yöneticileri de katıldılar.

TİSK’in Unutulmaz Başkanlarından Refik Baydur

1929 yılında Erzincan’ın Tercan ilçesinde doğan, 1953 yılında çalışma hayatına başlayan Refik Baydur, 1964’ten itibaren TİSK Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve 1989-2004 yılları arasında da TİSK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Baydur, 1963’ten itibaren Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası’nda (KİPLAS) Yönetim Kurulu Üyeliği, İcra Komitesi Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Halen Timsan Şirketler Grubu’nun kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Baydur, adaleti ve duyarlılığı ile iş dünyasının takdirini kazandı… HABERİN DEVAMI İÇİN…

Paylaş: