RECTICEL KİPLAS ÜYESİ OLDU

Paylaş:

Recticel Teknik Sünger İzolasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş., KİPLAS üyesi oldu.

Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu bulunan ve başta otomotiv, beyaz eşya ve inşaat sektörleri olmak üzere birçok sektörde ısı ve ses yalıtımı, sızdırmazlık, filtrasyon, vibrasyon ve darbe sönümleme üzerine mühendislik çözümleri sunan Recticel KİPLAS üyeleri arasına katıldı.

Recticel’in de aramıza katılmasıyla daha geniş ve daha güçlü bir aile olduk. Recticel’e, işbirliğimizin uzun yıllar devam etmesi dileğiyle ‘’KİPLAS’a hoş geldiniz’’ diyoruz.

RECTICEL HAKKINDA

1778 yılında kimya fabrikası olarak Belçika’da kurulan Recticel, çalışmalarını 1952’de, sonradan poliüretan sünger olarak bilinecek olan ürün üzerine yoğunlaştırarak, bugün bildiğimiz anlamda süngeri hayatımıza kazandıran öncü firmalardan birisi olmuştur. Recticel, Avrupa başta olmak üzere Asya, Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren Belçikalı bir sanayi grubudur. Recticel, Nisan 2021’de FoamPartner’ın satın alınmasıyla birlikte 21 ülke, 53 kuruluşta 5.235 kişiyi istihdam etmektedir.

Recticel Türkiye ise 2004 yılında Teknofoam İzolasyon adı altında İstanbul’da kurulmuştur. 2014 itibariyle de Recticel Teknik Sünger İzolasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. adını almıştır. Tuzla’da 10 bin metrekare alanda, başta otomotiv, beyaz eşya ve inşaat sektörleri olmak üzere birçok sektörde ısı ve ses yalıtımı, sızdırmazlık, filtrasyon, vibrasyon ve darbe sönümleme üzerine mühendislik çözümleri sunmaktadır.

Paylaş: