PULCRA KİMYA İHRACATIN YILDIZLARI ARASINDA

Paylaş:

Pulcra Kimya, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin 4’üncü kez düzenlediği İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nden ödülle döndü. Pulcra Kimya, ‘’Tekstil Kimyasalları’’ kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Kimyanın farklı alt sektörlerinde faaliyet gösteren 10 binden fazla ihracatçıyı temsil eden İKMİB bu yıl 28 kategoride ilk üçe giren 84 firmayı ödüllendirdi. Törende Gebze Beylikbağı’nda üretim yapan Pulcra Kimya ‘’Tekstil Kimyasalları’’ kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Pulcra Kimya Genel Müdürü Abidin İdare, şunları söyledi:
‘’ Bu anlamlı ödülün kazanılması, firmamızın gelişiminin kat ettiği aşamayı anlamak açısından çok önemli ve değerlidir. Ayrıca, ülke ekonomisinin gelişimine ve döviz girdilerinin arttırılmasına yaptığımız katkı, hepimiz için haklı bir gurur kaynağı oldu. Bu başarı, şüphesiz tüm bölümlerimizin ortak yürüttüğü verimli çalışmaların bir sonucudur. Aynı zamanda belli bir hedefe ekip olarak odaklanmanın başarıya ulaşmada ne kadar önemli olduğunun da en güzel örneğidir.’’

İKMİB Başkanı Adil Pelister’in ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen ödül törenine; İstanbul Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreteri S. Armağan Vurdu, STK ve Dernek Başkanları, İKMİB Yönetim Kurulu Üyeleri ve sektör firmalarının temsilcileri katıldı.

Paylaş: