“Pompacı”lara standart geliyor

Paylaş:

Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun (MYK) işyerlerinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla sürdürdüğü “Ulusal Meslek Standardı” çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda MYK, standardı Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayi İşverenleri Sendikası’na (KİPLAS) hazırlattı.

Kamuoyu görüşüne sunulan mesleki yeterlilikler, son halini almasının ardından Resmi Gazete‘de yayımlanarak, yürürlüğe girecek.

Taslağa göre, kullanıcıyı yakıt türüne göre ikmal alanına yönlendirecek görevli, promosyonlar hakkında bilgi verip ikram ve hediyeleri sunacak.
Araç sahibine satın almak istediği yakıt türünü ve miktarını soracak olan görevli, yakıt türünü ve miktarını da teyit ettirecek. Görevli, aracın motorunun çalışmadığından emin olacak, yakıt deposunun kapağını ise ikmal yapılacak araç üzerinde yer varsa oraya takıp, bulunmaması durumunda ise kapağı kaybolmayacak şekilde muhafaza edecek.

Sayaçların sıfırlandığından emin olur

Pompa tabancasını ikmal yapılacak depoya uygun şekilde yerleştiren görevli, personel tanıtım kartını pompaya okutup pompa üzerindeki sayaçların sıfırlandığını da kontrol edecek. HABERİN TAMAMI İÇİN…

Paylaş: