POLİSAN’DAN EĞİTİME DESTEK

Paylaş:

Polisan Holding, GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Endüstriyel Nicel Analiz Laboratuvarı yaptırdı.

Polisan Holding, GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Endüstriyel Nicel Analiz Laboratuvarı’nın yapımını üstlendi. GEBKİM Vakfı tarafından desteklenen okulda sanayi ile yakın işbirliği halinde tasarlanan 8’i kimya, 4’ü endüstriyel otomasyon olmak üzere toplam 12 adet laboratuvar bulunuyor.

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geleceğin kimyacılarını yetiştirmek üzere bu yıl ilk kez LGS puanı ile 120 öğrenci aldı. GEBKİM MTAL, daha ilk yılında Kocaeli genelinde en yüksek yüzdelik dilimle öğrenci alan dördüncü meslek lisesi olma başarısını gösterdi.

Geleceğini ilaç, kozmetik, temizlik ürünleri, plastik, ambalaj gibi birçok farklı alt sektörü barındıran kimya sektöründe şekillendirmek isteyen öğrenciler, GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde alacakları nitelikli eğitimle iş garantili bir meslek sahibi olma fırsatını yakalayacak.

Polisan Holding iştiraki, Türkiye’nin lider boya markası Polisan Kansai Boya’nın, 50 milyon Euroluk yatırım ile yaptırılan LEED GOLD sertifikalı yeni boya üretim ve depolama tesisi de Kocaeli Gebze V (Kimya) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (GEBKİM) yer alıyor.

Paylaş: