POLİSAN SPOR, EĞİTİM VE KÜLTÜR SALONU AÇILDI

Paylaş:

Polisan Holding tarafından yaptırılan, Kocaeli’nin en büyük spor ve eğitim kompleksi olan ‘’Polisan Spor, Eğitim ve Kültür Salonu’’ 21 Aralık Cuma Günü Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katıldıkları resmi törenle hizmete açıldı.

Törene, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Sayın Ali Toltar, Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis, Polisan Holding Yönetim Kurulu üyeleri, yöneticileri ve davetliler katıldı.

Bölgenin Cazibe Merkezi Oldu

Kocaeli’nin en büyük “spor, eğitim ve kültür kompleksi” olan tesis, Polisan Holding tarafından daha önce yaptırılarak Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağışlanan Polisan Ortaokulu’nun da içinde bulunduğu 16 dönümlük arazide inşa edildi. 5 bin 130 metrekarelik kapalı alana sahip 3 katlı tesis, 4 milyon dolara mal oldu ve en son teknolojik ekipmanlarla donatıldı. Tesis, bu haliyle ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına ev sahipliği yapabilecek.

 

Mehmet Emin Bitlis: “İnsanımızın ve çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz”

Açılış töreninde konuşan Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis, bir ülkenin refahı, sürdürülebilir ekonomik büyümesi ve global rekabet gücünün; o ülkedeki genç nesillerin, geleceği inşa edebilecek donanıma sahip bireyler olarak yetişmeleriyle mümkün olabileceğini belirtti.

Polisan Spor, Eğitim ve Kültür Salonu’nun içerisinde voleybol, hentbol, futsal ve basketbol sahası, masa tenisi ve antrenman sahası hakem odası, fitness salonu, bayanlar için step aerobik salonu, tekvando ve boks salonu yer alıyor. Ayrıca, halk oyunları salonu, müzik eğitim salonu, bilgisayar eğitim sınıfı bulunan tesiste, okuma-yazma kursu, el sanatları kursu ve dikiş kursu  veriliyor.

Paylaş: