Polisan, İnovatif Ürünleriyle Sektöre Yön Veriyor

Paylaş:

Polisan Kimya’nın inovatif ürünleri, uluslararası yayınlar ve bazı üniversitelerin bilimsel neşriyatlarına konu oluyor. Polisan Kimya ayrıca geçtiğimiz 3 yıl içinde Türkiye ve yurtdışında sektörün önemle takip ettiği panel, sempozyum, kongre ve konferanslarında sunumlarıyla yer aldı.

Türk toplum ve ekonomisinin gelişiminde pay sahibi olmak, çevreye ve bulunduğu sektörlere yüksek katma değer yaratmak misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Polisan Kimya, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 5746 sayılı kanun çerçevesinde incelenip onaylandıktan sonra belgelendirilerek 6 Haziran 2017 tarihi itibarıyla 507. Ar-Ge Merkezi belgesine sahip kurum oldu.

Polisan Kimya’nın inovatif ürünleri, uluslararası yayınlar ve bazı üniversitelerin bilimsel neşriyatlarına konu oluyor. Polisan’ın, “formaldehit emisyonu düşük paneller” üzerine makalesi uluslararası saygın yayınlardan “Holzforschung” adlı dergide, “biyo katkılı formaldehit reçinelerde bağ performansı” konulu makalesi ise “Wood Research”de yayımlandı. Journal of Green Building dergisinde yayımlanan “polipropilen lif ile güçlendirilmiş beton” üzerine yayınlanan bilimsel makalede ise Polisan Kimya’nın mevcut ürünü kullanıldı.

Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi‘nde, “büzülme engelleyici katkılar” ve “polipropilen lif kullanımı” üzerine yazılan 2 ayrı bilimsel makalede Polisan Kimya’nın mevcut ürünlerine yer verildi.

Polisan Kimya ayrıca geçtiğimiz 3 yıl içinde Türkiye ve yurtdışında sektörün önemle takip ettiği panel, sempozyum, kongre ve konferanslarda sunumlarıyla yer aldı.

Rekabet Ettiği Sektörlerde Liderlik Hedefi
Polisan Kimya, 1964 yılında emülsiyon, 1968 yılında formaldehit reçinelerinin ve 2001 yılında da birçok sanayinin girdilerinden olan emülsiyon polimerlerinin fason üretimini Türkiye’de ilk defa başlattı.

Polisan Kimya, ürün gamına 2009 yılında, NOx egzoz gaz emisyonunu %80 azaltarak çevre temizliğine katkıda bulunan AdBlue© ürününün Türkiye’deki ilk üreticilerinden oldu. Aynı yılda, ürün gamına yapı kimyasalları eklendi.

Polisan Kimya, ürün gamına 2009 yılındAr-Ge’si ile daha da büyüyerek rekabet ettiği sektörlerde lider olmayı hedefleyen Polisan Kimya, hazır beton ve çimento katkılarının üretildiği Dilovası tesislerine 2017 yılında, Türkiye’de Adana ve Samsun, yurtdışında ise Kazablanka’yı ekledi. 2018 yılında da, ürün gamını yeraltı kimyasalları ile genişletti.

Paylaş: