Mikrocerrahi Vakfı çalışmalarına devam ediyor…

771
0
Paylaş:

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, işverenlerin, çalışanları ile birlikte oluşturduğu aile yapısının bir ürünü; işletmelerde sarf edilen emeğin ve alın terinin ortaya çıkardığı bir Sivil Toplum Kuruluşu’dur

TİSK çatısı altında yer alan işverenler ve işveren temsilcileri olarak, tüm vatandaşlarımız gibi biz de ülkemizde görülen iş kazalarının sıfıra inmesini diliyoruz. Bu sebeple de işverenler olarak bu kazaların yaşanmaması adına tüm önlemleri alalım istiyoruz.

Ancak işyerlerinde alınan önlemlerle yetinmemek gerekiyor. Olası kazaları da göz önünde bulunduruyor, bir adım sonrasını düşünmeye çalışıyoruz.

Hiç istemesek de yaşanan, uzuv kopması ile sonuçlanan iş kazalarında, çalışanlarımızın modern tıbbın ve mikrocerrahi alanının sunduğu tüm imkanlardan en iyi şekilde faydalanabilmeleri için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Uzuv kaybı ile sonuçlanan durumlarda ise çalışanlarımıza gerekli rehabilitasyon hizmetlerini sağlamak, onları yeniden çalışma hayatına kazandırabilmeyi amaçlıyoruz. Bu ülkenin güçlenmesi için çalışanlarımızın eline, koluna, alın terine ihtiyacımız olduğunu hiç bir zaman unutmuyoruz.

Aynı şekilde yangın felaketine maruz kalarak yaralanan çalışanlarımız için de, tedavi olabilecekleri modern yanık merkezlerinin sayılarını ve imkanlarını arttırabilmek amacıyla projeler ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Kaza sonucu desteğe ihtiyaç duyan çalışanlarımıza geçim desteği sağlamak, onları ve yakınlarını kimseye muhtaç bırakmamak; hayatını kaybeden çalışanlarımızın çocuklarına eğitim yardımı yapabilmek, onların ailesi olabilmek ve her daim yanlarında olduğumuzu hissettirebilmek adına çalışmalar yürütüyoruz.

Türkiye’de 1981 yılından itibaren 24 saat aralıksız çalışan bir mikrocerrahi merkezinin İstanbul Pastör Hastanesi’nde kurulması ile birlikte daha önce yapılması olanaksız birçok ameliyat yapılmaya başlandı. Gerçekleştirilen  mikrocerrahi ameliyatları kalitatif ve kantitatif olarak kısa sürede dünyadaki gelişmiş merkezler düzeyine ulaştı. DEVAMI İÇİN…

Paylaş: