Mesleki Yeterlilik Kurumu ile İşbirliği Protokolü İmzaladık

Paylaş:

 

KİPLAS’ın KİMYA Sektöründe Ulusal Mesleki Yeterlilik Sistemi çalışmaları kapsamında MYK ile yürüttüğü işbirliğine dayanılarak Sendikamız ile MYK arasında “Akaryakıt ve Otogaz İkmal ve Dolum Elemanı (Seviye 3)” mesleğine yönelik yeterlilik hazırlama protokolü imzalandı.

MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı, ulusal meslek standardı ve ulusal yeterlilik taslaklarını hazırlama konusunda görevlendirilecek gönüllü kurum ve kuruluşlardan talep alınması, taleplerin değerlendirilmesi, kuruluşların görevlendirilmesi ve işbirliği protokollerinin imzalanmasına yönelik teknik çalışmaları üstlenmiş durumda. Yürütülen çalışmalar kapsamında, Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik İşverenleri Sendikası ile 23 Ekim 2017 tarihinde Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem CEYLAN ile Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Av. Saadet CEYLAN’ın imzaladığı Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü ile, “Akaryakıt ve Otogaz İkmal ve Dolum Elemanı (Seviye 3)” mesleğine yönelik yeterlilik hazırlama süreci başlatılmış oldu.

Paylaş: