LEVENT KOCAGÜL YENİDEN KİPLAS BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

76
0
Paylaş:

Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası’nın (KİPLAS) genel kurulunda, mevcut Başkan Levent Kocagül, yeniden başkanlığa seçildi.


KİPLAS’ın 21 Eylül 2022 tarihinde yapılan 24. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ardından 12 Ekim’de yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanlığına SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Levent Kocagül yeniden seçildi.


Ayrıca IOE Onursal Başkanı ve Santa Farma Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kiresepi ile GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Koruma Klor Alkali Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri olarak seçilirken İ. Selçuk Aksoy Muhasip Üye oldu.


KİPLAS’ın 21 Eylül 2022 Çarşamba günü yapılan 24. Genel Kurul Toplantısı sonucu seçilen yeni yönetim ekibi şu isimlerden oluşuyor;
Yönetim Kurulu: Levent Kocagül, Erol Kiresepi, Vefa İbrahim Aracı, Mehmet Mutlu Uysal, İ. Selçuk Aksoy, Barış Pakiş, Recep Şükrü Ergün, Mehmet Yılmaz, Ahmet Aksoy
Denetleme Kurulu: Turhan Gül, Hasan Şerefhan, Mustafa Göker
Disiplin Kurulu: M. Feridun Uzunyol, Sibel Uğur, Fahrettin Kazak

KİPLAS Hakkında
1961 yılından bu yana faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en köklü işveren teşkilatlarından biri olan Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS), ulusal ve uluslararası ölçekte faaliyet gösteren güçlü üyeleriyle Türk Kimya Sektöründe öncü ve etkin bir İşveren Sendikası olarak üyeleri adına Toplu İş Sözleşmeleri bağıtlamakta, üyelerine Hukuk, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Mesleki Yeterlilik alanlarında eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapmaktadır. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) üyesi olan KİPLAS aynı zamanda Birleşmiş Milletler Global Compact imzacısıdır.

Paylaş: