Levent Kocagül OPF İSG Özel Oturumunu yönetti

Paylaş:

Ortak Paylaşım Forumu İSG Özel Oturumu KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kocagül başkanlığında yapıldı.
Konfederasyonumuz TİSK tarafından düzenlenen Ortak Paylaşım Forumu kapsamında, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, İş Sağlığı ve Güvenliği Özel Oturumu gerçekleştirildi. Başkanlığını KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı ve TİSK Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kocagül’ün yaptığı oturumun ilk bölümünde TİSK Mikrocerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Profesör Dr. Türker Özkan, Vakfın gelişimi, faaliyetleri ve iş kazalarında mikro cerrahinin önemi hakkında bilgi verdi.
Oturumun ikinci konuşmacısı olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Cafer Uzunkaya,, bir işveren teşkilatı tarafından düzenlenen böylesine güçlü bir etkinlikte, iş sağlığı ve güvenliği konusunun, sınırlı sayıdaki oturum başlıklarından biri olarak tespitinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Uzunkaya, pandemi sürecinde, başta sayıları 45 bini aşan İSG profesyonelleri olmak üzere, işverenler ile tüm çalışanların bilgilendirilmesi amacıyla rehberler hazırlanarak yayınlandığını söyledi. Cafer Uzunkaya, yapılan çalışmalar ile ülkemizde İSG kültürünün yaygınlaştığını ve bu sayede artık işyerlerinin iş sağlığı ve güvenliğini bir maliyet unsuru olarak görmediklerinin altını çizdi. İş sağlığı ve güvenliği konusunda en önemli unsurlardan biri olan eğitim konusunda teknolojik imkânlardan faydalanılarak uzaktan eğitim konusunda önemli adımlar atıldığına dikkat çeken Uzunkaya, bu alanda KİPLAS da dâhil olmak üzere paydaşlarla işbirliği içinde geliştirilen projelerin önemine değindi.
KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kocagül’ün başkanlığında yürütülen Forumun son oturumu, Kocagül’ün “Birlikte Mümkün” sloganına yaptığı atıfla, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, TİSK ve KİPLAS’ın işbirliğinin devamı dileğiyle sona erdi.

Paylaş: