KOCAELİ BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKAKIN’DAN GEBKİM’E ZİYARET

Paylaş:

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Üyemiz GEBKİM OSB’ye ziyarette bulundular.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Üyemiz GEBKİM OSB’ye gerçekleştirdikleri ziyarette GEBKİM Yöneticilerinden firmalar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Ziyaret sırasında Kocaeli’ne değer katacak yeni projeler için işbirliği imkanları da gündeme geldi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün GEBKİM ziyaretinde kendilerine GEBKİM Kimya İhtisas OSB ve GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ile GEBKİM Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti. GEBKİM Kimya İhtisas OSB’de faaliyet gösteren firmalar, yürütülen çalışmalar ve yeni yatırımlar hakkında bilgiler aldılar. Birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından heyet, GEBKİM OSB’den dünyanın pek çok ülkesine gerçekleştirdiği ihracat ve üstlendiği önemli projelerle öne çıkan Polin Su Parkları üretim tesisini gezdi. GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi de olan Polin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Barış Pakiş, eğlence parkları sektörüne yönelik olarak sundukları hizmetler, Ar-Ge çalışmaları ve faaliyetlerini anlattı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, daha sonra GEBKİM Vakfı tarafından Kocaeli’ne kazandırılan GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettiler. GEBKİM Vakfı Başkanı Vefa İbrahim Aracı, eğitime özel önem verdiklerini ve kimya sektörüne örnek bir okul kazandırmanın gururunu taşıdıklarını vurguladı. Okul hakkında bilgiler aktaran GEBKİM MTAL Müdürü Hakan Çelik ise yürütülen projeler ve hedeflerden bahsetti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, GEBKİM MTAL’den övgüyle söz ettiler ve beğenilerini dile getirdiler.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün ziyareti sırasında yapılan görüşmelerde; GEBKİM Kimya İhtisas OSB, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliği ile ortak projelerin hayata geçirilmesi önemli gündem başlıklarından birini oluşturdu. Kocaeli halkının yararına birlikte yapılabilecek projeler konusunda GEBKİM, GEBKİM OSB firmaları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi temsilcilerinin katılacağı bir Çalıştay-Arama Toplantısı yapılmasına karar verildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, GEBKİM’den Kocaeli’ne özel bir proje çıkacağına inandığını belirtti.

Paylaş: