KİTEM Projesi Test Merkezi Açılışı 14 Kasım’da

Paylaş:

Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS)’ın Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen “Kimya Sektörü Sınav ve Belgelendirme Merkezi Kurulumu (KİTEM)” projesinde mutlu sona adım adım yaklaşılıyor.

Proje kapsamında kurulan Kimya Sektörü Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ninin açılışı 14 Kasım 2012 Çarşamba günü saat:14.00’de İstanbul Altunizade’de bulunan KİPLAS Genel Merkezi’nde  düzenlenecek bir törenle gerçekleştirilecek.

Açılış törenimize AB Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela SZOMBATI, AB Delegasyonu Birinci Müsteşarı Erwan MARTEİL ve Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Eğitim ve Öğretim Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa BALCI katılacaklardır.

Ayrıca Türkiye’nin Kimya Sektöründe öncü ve sektöre yön veren kuruluşları arasında yer alan Petrol, Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş), İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği (TKSD), Türkiye Kimya Derneği (TKD), Boya Sanayicileri Derneği  (BOSAD) projede ortak olarak yer almakta olup, üst yönetim düzeyinde toplantıya katılım sağlayacaklardır.

Açılış törenimizde KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Refik BAYDUR ve AB Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela SZOMBATI birerkonuşma yapacaklardır.

Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS)’ın Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen projesinin genel hedefi, Türkiye Kimya Sektöründe, Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi (AYÇ) doğrultusunda, uygun bir değerlendirme, ölçme ve belgelendirme sistemi oluşturarak etkin ve sürdürülebilir bir Ulusal Mesleki Yeterlilik Sistemi (UMYS) kurmak, iş piyasası ihtiyaçlarıyla uyumlu bir mesleki eğitim sisteminin temellerini atmak, mesleki belgelendirme alanında yer alan çok başlılığı ortadan kaldırmaktır.

Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası-KİPLAS

 

Tarih  : 14 Kasım 2012 saat

Yer     : KİPLAS Genel Merkezi / Kuşbakışı Caddesi 25/2 Altunizade – Üsküdar / İstanbul

Saat    : 14.00-18.00 (Konuşmalar ve kokteyl)

Ayrıntılı bilgi ve katılım için 0216 651 4900

Erdem Abaka ( erdem.abaka@kiplas.org.tr) veya Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK ( secil.utku@kiplas.org.tr)

Paylaş: