Kitem Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Paylaş:

Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS)’ın Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen “Kimya Sektörü Sınav ve Belgelendirme Merkezi Kurulumu (KİTEM)” açıldı.
Proje kapsamında kurulan Kimya Sektörü Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ninin açılışı 14 Kasım 2012 Çarşamba İstanbul Altunizade’de bulunan KİPLAS Genel Merkezi’nde  düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi.

 
Açılış törenine AB Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela SZOMBATI, AB Delegasyonu Birinci Müsteşarı Erwan MARTEİL ve Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Eğitim ve Öğretim Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa BALCI katıldılar.

 

AB02
Ayrıca Türkiye’nin Kimya Sektöründe öncü ve sektöre yön veren kuruluşları arasında yer alan Petrol, Lastik İşçileri Sendikası Başkanı Mustafa Öztaşkın, MYK sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Ahmet Gözüküçük ile İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği (TKSD), Türkiye Kimya Derneği (TKD), Boya Sanayicileri Derneği  (BOSAD) temsilcilerinin de hazır bulunduğu törene sektör temsilcileri de  büyük ilgi gösterdiler.

 
Açılış törende KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Refik BAYDUR, Petrol, Lastik İşçileri Sendikası Başkanı Mustafa Öztaşkın, MYK sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Ahmet Gözüküçük  ve AB Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela SZOMBATI birer konuşma yaptılar.

 
Proje Neyi Amaçlıyor
Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS)’ın Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen projesinin genel hedefi, Türkiye Kimya Sektöründe, Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi (AYÇ) doğrultusunda, uygun bir değerlendirme, ölçme ve belgelendirme sistemi oluşturarak etkin ve sürdürülebilir bir Ulusal Mesleki Yeterlilik Sistemi (UMYS) kurmak, iş piyasası ihtiyaçlarıyla uyumlu bir mesleki eğitim sisteminin temellerini atmak, mesleki belgelendirme alanında yer alan çok başlılığı ortadan kaldırmaktır.

MYK01

Paylaş: