KİPLAS’tan PAGDER’e Ziyaret

Paylaş:

KİPLAS, Sektörel Sivil Toplum Kuruluşları ile olan güçlü bağını sürdürüyor.

KİPLAS Kurumsal İletişim ekibi PAGDER (Plastik Sanayicileri Derneği) yönetim kurulu başkanı Selçuk Gülsün’ü ziyaret etti. Ziyarette KİPLAS Periyod dergisinin yeni sayısı için bir röportaj yapıldı. Ayrıca geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan genel kurul sonucunda PAGDER’in 38. Dönem Başkanı olan Selçuk Gülsün’e, KİPLAS adına Genel Sekreter Av. Saadet Ceylan’ın tebrik mesajı iletildi.

PAGDER Başkanı Selçuk Gülsün, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  ortak üyelere de sahip olan PAGDER ve KİPLAS gibi köklü geçmişe sahip iki büyük sektörel sivil toplum kuruluşu arasındaki işbirliğinin her sahada artarak devam etmesine dair temennilerini paylaştı.

Söyleşide Selçuk Gülsün, PAGDER’in kurum kimliği, hedefleri, Plastik sanayi üretiminde Türkiye’nin üretim hacmi ve dünyadaki sıralaması, ham madde ithalatı ve ekonomisi, çevre politikaları ve plastik kullanımına ilişin değerlendirmelerde bulundu.

Çevreci politikalarda son dönemde plastik karşıtlığındaki artış nedeniyle plastik kullanımına ilişkin yapılan eleştiriler göz önünde bulundurularak, geri dönüşüm sistemine işlerlik kazandırılmasıyla çevre için oluşabilecek zararların önlenebileceğini ifade eden Gülsün; ‘Plastik, kullanım alanı çok geniş bir madde ve yakın gelecekte plastiğin yerine konulabilecek bir alternatif görünmüyor, çevrenin korunması konusunda en önemli husus ise tüketicinin bilinçlendirilmesidir” dedi.

“Yuvaya Dönüşen Plastikler” adlı sosyal sorumluluk projesinden de bahseden Selçuk Gülsün; bu proje sayesinde geri dönüştürülmüş plastiklerden elde edilen kulübeler ile sokak hayvanlarına yuva kazandırıldığından bahsederek,  PAGDER’in bu proje ile gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Gülsün ile yapılan röportajın tamamını KİPLAS Periyod’un Temmuz 2018’de çıkacak yeni sayısında bulabilirsiniz.

Paylaş: