KİPLAS’ta yeni sergi…

Paylaş:

İşveren sendikacılığında sıradışı ve özgün konumuyla 50 yılı geride bırakan KİPLAS sosyal sorumluluk gereği yürütüğü faaliyetleriyle de anılıyor.

Sendikamızın 2014 Bahar Dönemi Şafak Işılay – Esti Saul – Aysel Somer sergisi 7 Mayıs 2014 tarihinde izleyicilerle buluşacak.

7 mayis sergi onyuz

80’li yılların sonundan itibaren 10 yılı aşkın bir süre İstanbul Resim ve Heykel Müzesinde resim çalışmalarına katılan Şafak Işılay, Esti Saul ve Aysel Somer’in katıldığı sergide Şafak Işılay’ın tual üzerine yağlıboya ve sanatçının kendine has teknikle oluşturduğu dekupaj çalışmaları ile yer alacak.

Işılay’ın resimlerinde ‘hareket’ birinci planda etkili oluyor. “Dursuz duraksız bir hareket.” Eserlerde siyah konturlarla belirginleştirilmiş kız figürlerine, giysilerin çeşitliliği ve üzerinde oluşturulmuş türlü doğa görüntüleri eşlik ediyor.

Esti Saul’ un çalışmaları mistik ve güncel arasındaki serüveni gözler önüne seriyor. Kullandığı renklerle yokluk ve varlığı tanımlayan formları ve kolaj izlenimi veren yağlıboya kompozisyonlarıyla denge ve huzuru yansıtmayı amaçlıyor.

Aysel Somer uzun yıllardır çıktığı seyahatlerin belleğinde bıraktığı mimari imgeleri otobiyografik denilecek şekilde kendi mimarlık geçmişinden gelen referanslarla birlikte yapıtlarında kullanıyor.

7 mayis sergi icyuz

Yazı müjdeleyen bu ılık bahar günlerinde en az güneş kadar insanın içini ısıtan bu sergiyi izlemenizi öneririz. 7 Mayıs 2014 Çarşamba günü saat 18.00 de açılacak sergi hafta içi her gün 10.00-18.00 saatleri arasında gezilebilir.

KİPLAS Sanat Galerisi

Kuşbakışı Caddesi No:25/2 B Blok Altunizade/ Üsküdar -İstanbul

Bilgi için tel: 0 216 651 49 00

erdem.abaka@kiplas.org.tr

Paylaş: