KİPLAS’ta Sigorta SEMİNERİ 15 Aralık’ta yapıldı.

Paylaş:

KİPLAS’ta “Sigorta Piyasaları ve Risk Yönetimi Kapsamında Sigorta Programları ve Sigorta Satın Alma Yöntemleri” SEMİNERİ 15 Aralık’ta yapıldı.

“Sigorta Piyasaları ve Risk Yönetimi Kapsamında Sigorta Programları ve Sigorta Satın Alma Yöntemleri” konularının ele alındığı seminerde İNTEGRA Sigorta ve Reasürans Brokerliği CEO’su Mert YÜCESAN ve Risk Yönetimi Mühendisi Çağatay YILMAZ sunumlarıyla yer aldı. 

Bilindiği gibi, Kimya sektörü Dünya’da ve Türkiye’de sigortacılık açısından en riskli sektörlerden biri olarak tanımlanmakta ve bu riskler hem sektörün sürekli proses içeren üretim modellerinden ve kullanılan hammaddelerden kaynaklanmakta hem de sabit kıymet hasarı sonucu oluşabilecek kâr kaybı zararları ve çevre zararları ile çalışanların ve üçüncü kişilerin maruz kalacağı bedeni hasarlar şeklinde ortaya çıkmakta.

Öngörülen risklerin gerçekleşmesi halinde ise işletmeler telafi edilemeyecek zararlarla karşılaşabilmekte.

Bu gerçekler ışığında KİPLAS üyelerinin güvenliğini önceden sağlama noktasındaki faaliyetleri kapsamında düzenlediği seminerlere “Sigorta Piyasaları ve Risk Yönetimi Kapsamında Sigorta Programları ve Sigorta Satın Alma Yöntemleri” seminerini de ekledi.

KİPLAS Seminerleri 2018 yılında da devam edecek.

 

Paylaş: