KİPLAS’ta Kalıcı Organik Kirleticiler (KOK) Semineri

Paylaş:

16 Mart 2017 tarihinde KİPLAS Konferans Salonunda KALICI ORGANİK KİRLETİCİLERE İLİŞKİN YÖNETMELİK VE KİMYA SEKTÖRÜNE ETKİLERİ Semineri yapılacaktır.

Sizlerinde bildiği üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, sosyal ve ekonomik etkiler dikkate alınarak ulusal ve bölgesel düzeyde Türkiye’de AB Kalıcı Organik Kirleticiler (KOK – POP) Tüzüğü’nün etkin bir şekilde uygulanması için gerekli kapasiteyi sağlamak amacıyla yürütülen “Kalıcı Organik Kirleticiler Tüzüğü’nün Uygulanması için Teknik Destek Projesi” kapsamında “Kalıcı Organik Kirleticilere İlişkin Yönetmelik Taslağı” hazırlanmıştır.

Kalıcı organik kirleticilerin çevre ve insan sağlığına küresel ölçüde etkisinin olması; yasaklama, kısıtlama, stok bildirimi, emisyon azaltma ve atık yönetimi hükümlerinin yer alması nedeniyle, KİPLAS’ta söz konusu Yönetmeliğin Kimya Sektörüne Etkilerinin tartışılacağı bir Seminer düzenlenmiştir.

Bu kapsamda, Bakanlığın Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Kimyasallar Yönetimi Dairesi Başkanlığı, Öncelikli Kimyasallar Yönetimi Şube Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Vekili Bursev DOĞAN ARTUKOĞLU ile Çevre ve Şehircilik Uzmanı Ertan ÖZTÜRK’ün konuşmacı olarak katılacağı Seminer, 16 Mart 2017 tarihinde Sendikamız Konferans Salonunda yapılacaktır.

Seminere katılmak isteyen üye işyerlerimizin temsilcilerinin isim, görev ve iletişim bilgilerinin Sendikamızdan Volkan Doğan’a e-posta (volkan.dogan@kiplas.org.tr) yoluyla en geç 10 Mart 2017 tarihine kadar bildirilmesini rica ederiz.

Seminer programı:

KALICI ORGANİK KİRLETİCİLERE İLİŞKİN YÖNETMELİK VE KİMYA SEKTÖRÜNE ETKİLERİ 

13:30 – 14:00  Kayıt

14:00 – 14:30  Açılış Konuşmaları

  • Saadet CEYLAN (KİPLAS Genel Sekreteri)
  • Bursev DOĞAN ARTUKOĞLU (Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Kimyasallar Yönetimi Dairesi Başkanlığı, Öncelikli Kimyasallar Yönetimi Şube Müdürü V.)

14:30 – 15:00  Kalıcı Organik Kirleticilere İlişkin Yönetmelik Hakkında Bilgilendirme

(Ertan ÖZTÜRK – Çevre ve Şehircilik Uzmanı)

15:00 – 15:15  Çay-Kahve Arası

15:15 – 15:45  Kalıcı Organik Kirleticilere İlişkin Yönetmeliğin Kimya Sektörüne Etkileri

(Ertan ÖZTÜRK – Çevre ve Şehircilik Uzmanı)

15:45 – 16:15  Soru-Cevap Oturumu ve Kapanış

 

Yer: KİPLAS Konferans Salonu

Kuşbakışı Caddesi No:25/2 B Blok Altunizade

İstanbul Şehir Üniversitesi Doğu Kampüsü yanı Üsküdar / İSTANBUL

Tarih: 16 Mart 2017 Perşembe

Lütfen katılım durumunuzu bildiriniz. 

Bilgi ve kayıt için: Volkan Doğan

Çevre Y. Mühendisi

0216 651 49 00

volkan.dogan@kiplas.org.tr

Paylaş: