KİPLAS’IN YENİ BAŞKANI LEVENT KOCAGÜL OLDU

Paylaş:

Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası’nın (KİPLAS) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kocagül oldu.

KİPLAS’ın 26 Eylül 2018 tarihinde yapılan 23. Olağan Genel Kurulu’nun ardından 5 Ekim’de yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısında KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Petkim İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Levent Kocagül seçildi. Levent Kocagül, Kasım 2016’dan bu yana KİPLAS Ege Bölge Temsilcilik Heyeti Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

KİPLAS’ın 26 Eylül 2018 Çarşamba günü yapılan 23. Genel Kurul Toplantısı sonucu seçilen yeni yönetim ekibi ise şu isimlerden oluşuyor; Yönetim Kurulu: Levent Kocagül, Erol Kiresepi, M. Feridun Uzunyol, Serdar Oran, İ. Selçuk Aksoy, Recep Şükrü Ergün, Mehmet Yılmaz, Selçuk Denizligil, İbrahim Yumaklı. Denetim Kurulu; V. İbrahim Aracı, Uğur Bingöl, Turhan Gül, Disiplin Kurulu; Mois Kohen, Abidin İdare, Hasan Şerefhan.

Levent Kocagül Kimdir?

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 1978 yılında doğan Levent Kocagül, 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü bitirdi. Kasım 2001 – Eylül 2007 yılları arasında Japon Tobacco International firmasında İnsan Kaynakları Servisleri Müdürü olarak, Ekim 2007 – Mart 2016 yılları arasında Coca-Cola İçecek firmasında İnsan Kaynakları Ortak Hizmetler Müdürü olarak çalıştı.

Petkim’de Mayıs 2016 tarihinde Organizasyonel Gelişim Müdürü olarak başladığı görevine, Kasım 2016 tarihinden itibaren İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak devam ediyor. İnsan Kaynakları sorumlulukları içerisinde son iki yıldır özellikle değişim yönetimi perspektifiyle Adalet ve Gelişim, Liderlik ve Tek Petkim temaları altında Yetenek Kazanımı ve Yönetimi,  Yüksek Performans Kültürü, Eğitim ve Gelişim, Endüstriyel İlişkiler, Ücretlendirme ve Ek Menfaatler alanlarında birçok inisiyatifin hayata geçirildiği Kültürel Dönüşüm Programına liderlik etmektedir.

KİPLAS Ege Bölge Temsilcilik Heyeti’nde 22 Kasım 2016 tarihinden bu yana Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Levent Kocagül, TED Aliağa Koleji Yönetim Kurulu Üyeliği görevine de halen devam etmektedir. Kocagül, evli ve iki çocuk babasıdır.

KİPLAS

1961 yılından bu yana faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en eski işveren teşkilatlarından biri olan Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS), ulusal ve uluslararası ölçekte faaliyet gösteren güçlü üyeleriyle Türk Kimya Sektöründe yön ve politika belirleyen öncü ve etkin bir İşveren Sendikası olarak üyeleri adına Toplu İş Sözleşmeleri görüşmeleri yürütülmesi ve bağıtlanması, üyelerine koruyucu Hukuk ve İş Sağlığı ve Güvenliği eğitim ve hizmetleri verilmesi, Ulusal Mesleki Yeterlilik Sistemi alanlarında faaliyet gösteriyor. Türkiye İşveren Sendikaları konfederasyonu (TİSK) üyesi olan KİPLAS aynı zamanda Birleşmiş Milletler Global Compact imzacısıdır.

Paylaş: