KİPLAS’ın Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Uzunyol Oldu

Paylaş:

Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS) Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Feridun Uzunyol seçildi.

13 Ekim 2016 tarihinde yapılan KİPLAS Yönetim Kurulu toplantısında gerçekleşen seçimde KİPLAS üyesi Emin-İş Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve KİPLAS Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmekte olan Mustafa Feridun Uzunyol, KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

img_1393-2

Yapılan seçim sonucu Refik Baydur’un vefatından sonraki yeni KİPLAS Yönetim Kurulu şöyle oluştu: 

Yönetim Kurulu Başkanı                  Mustafa Feridun UZUNYOL

Yönetim Kurulu Başkan Vekili       Erol KİRESEPİ

Yönetim Kurulu Üyesi                       Abdullah Ünsal HEKİMAN (Muhasip Üye)

Yönetim Kurulu Üyesi                       Serdar ORAN

Yönetim Kurulu Üyesi                       İsmail Selçuk AKSOY

Yönetim Kurulu Üyesi                       Ümid KÜÇÜK

Yönetim Kurulu Üyesi                       Uğur BİNGÖL

Yönetim Kurulu Üyesi                       Yakup BENLİ

Yönetim Kurulu Üyesi                       Türsen DEMİR

 

Mustafa Feridun UZUNYOL Kimdir?

img_1392-21957 yılında İstanbul doğumlu Mustafa Feridun Uzunyol lise eğitimini Avusturya Lisesi, lisans eğitimini Avusturya-Linz Johannes Kepler Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. 1982-1984 yılları arasında Newyork Wagner College’da finansman yönetimi mastırı yapmıştır.

1983-1985 yılları arasında Londra Case Makina Pazarlama Şirketinde İrlanda, İskoçya, İngiltere bölgeleri satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışmıştır.

1986 yılında Marshall Oto Tamir Boyaları’nda Pazarlama Müdürlüğü; 1989 Marshall Boya Fabrika Müdürlüğü, 1991 Hoechst Oto Boyaları Genel Müdürü, 1994 Marshall Boya Genel Müdürü, 1998-2005 yılları arası Dupont Türkiye Genel Müdürü ve aynı zamanda Akzo Nobel Türkiye Genel Müdürü olarak görev almıştır.

Kocaeli Üniversitesi’nde Boya Teknolojisi Meslek Yüksek Okulu’nun açılmasında aktif rol oynamıştır, kendisine 2008 yılında Üniversite ve Kocaeli iline katkılarından dolayı Kocaeli Üniversitesi tarafından Fahri Doktora unvanı verilmiştir. Feridun Uzunyol Kocaeli Üniversitesi’nde de İşletme, Gelişim ve İnovasyon derslerinden sorumlu Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Uzunyol’un TUSİAD, BOSAD (Başkan Yardımcısı) , KOÜ (Mütevelli Heyeti Üyeliği) , IMSAD, YASED, IZODER, Yeşilyurt Deniz Kulübü, Enka Spor Kulübü, İstanbul Golf Kulübü üyelikleri bulunmaktadır.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Uzunyol, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Paylaş: