KİPLAS’IN GEBKİM ZİYARETLERİ TEMMUZ AYINDA DA DEVAM ETTİ

Paylaş:

KİPLAS “3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri” çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında 01-31 Temmuz 2019 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliği konusuna yönelik 10 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS 3. Göz Bağımsız Saha Denetimleri kapsamında Temmuz ayı içerisinde TÜRK HENKEL Kimya San. A.Ş., KİMYAPSAN Kimya ve Yapıştırıcı Sanayi A.Ş., KOYUNCU Ticaret A.Ş., TÜRK YTONG Sanayi A.Ş., KOBE Poliüretan San. A.Ş., CANTAŞ İç ve Dış Ticaret Soğutma Sistemleri San. A.Ş., İHSAN Kimya Boya San. Dış Tic. Ltd. Şti., CST Kimya San. ve Tic. A.Ş., GENTAŞ Kimya San. ve Tic. Paz. A.Ş. ve YASHAM Duvar Kâğıtları Boya ve Kimya San. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, Saha Denetimleri kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan DOĞAN, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem DEMİR ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

KİPLAS’ın GEBKİM’de faaliyet gösteren firmalarda yaptığı denetimler yıl boyunca devam edecek.

Paylaş: