KİPLAS’IN GEBKİM ZİYARETLERİ KASIM AYINDA DA DEVAM ETTİ

Paylaş:

KİPLAS, “3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri” çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında 1-30 Kasım 2019 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik 8 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS 3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri kapsamında Kasım ayı içerisinde VESKİM Kimyevi Mad. İth. İhr. A.Ş., İZEL Kimya San. ve Tic. A.Ş., KİMYAPSAN Kimya ve Yapıştırıcı San. A.Ş., TÜRK HENKEL Kimya San. A.Ş., TÜRK YTONG Sanayi A.Ş., KOYUNCU Ticaret A.Ş., CANTAŞ İç ve Dış Tic. Soğ. Sis. San. A.Ş. ve KOBE Poliüretan San. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, İSG Denetimleri kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan DOĞAN, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem DEMİR ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

Paylaş: