KİPLAS’IN GEBKİM ZİYARETLERİ EYLÜL AYINDA DA DEVAM ETTİ

Paylaş:

KİPLAS “3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri” çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında 1-30 Eylül 2019 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliği konusuna yönelik 7 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS 3. Göz Bağımsız Saha Denetimleri kapsamında Eylül ayı içerisinde POLİN Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş., PLASTİFAY Kimya Endüstrisi A.Ş., CFN Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş., ATİC Makina Biyokimya İnş. Nakl. San. Tic. Ltd. Şti., AKTAŞ Dış Ticaret A.Ş., JOKEY Plastik İst. San. Tic. A.Ş. ile CHRYSO-Kat Katkı Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, Saha Denetimleri kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan DOĞAN, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem DEMİR ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

KİPLAS’ın GEBKİM’de faaliyet gösteren firmalarda yaptığı denetimler yıl boyunca devam edecek.

Paylaş: