KİPLAS’ın GEBKİM ziyaretleri Ekim ayında da devam etti

Paylaş:

KİPLAS ‘’3. Göz Bağımsız Denetim Sistemi’’ çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında 01 – 31 Ekim 2018 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliği konusuna yönelik 10 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS 3. Göz Bağımsız Saha Denetimleri kapsamında Ekim ayı içerisinde TURKUAZ Polyester Reçine Kimya San. Tic. Ltd. Şti., İZOCAM Tic. ve San. A.Ş., POLİSAN Kimya San. A.Ş.,İZEL Kimya San. ve Tic. A.Ş., VESKİM Kimyevi Maddeler İth. İhr. A.Ş., KİMYAPSAN Kimya ve Yapıştırıcı San. A.Ş., TÜRK HENKEL Kimya San. A.Ş.,KOYUNCU Tic. A.Ş., TÜRK YTONG San. A.Ş. ve KOBE Poliüretan San. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, Saha Denetimleri kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK,  Teknik İşler ve Eğitim Birimi Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan DOĞAN, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem DEMİR ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

KİPLAS’ın GEBKİM’de faaliyet gösteren firmalarda yaptığı denetimler yıl boyunca devam edecek.

Paylaş: