KİPLAS’IN GEBKİM ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Paylaş:

KİPLAS, ‘’3. Göz Bağımsız Denetim Sistemi’’ çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında 01 – 31 Ocak 2019 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliği konusuna yönelik 5 saha ziyareti, 01-28 Şubat 2019 dönemi içerisinde ise 8 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS, ‘’3. Göz Bağımsız Denetim Sistemi’’ kapsamında Ocak ayı içerisinde AYDOS Yapı Kimyasalları San. ve Tic. Ltd. Şti., ÖZERŞAH Enerji ve Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti., METAL OKSİTKimya San. A.Ş.,TURKUAZ Polyester Reçine Kimya San. Tic. Ltd. Şti. ve İZOCAM Tic. Ve San. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS ‘’3. Göz Bağımsız Denetim Sistemi’’ kapsamında Şubat ayı içerisinde ise POLİSAN Kansai Boya San. ve Tic. A.Ş., İZEL Kimya San. ve Tic. A.Ş., VESKİM Kimyevi Madde İth. İhr. A.Ş., KİMYAPSAN Kimya ve Yapıştırıcı San. A.Ş., TÜRK HENKEL Kimya San. ve Tic. A.Ş., KOYUNCU Ticaret A.Ş., TÜRK YTONG Sanayi A.Ş., KOBE Poliüretan San. ve Tic. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, Saha Denetimleri kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan DOĞAN, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem DEMİR ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

KİPLAS’ın GEBKİM’de faaliyet gösteren firmalarda yaptığı denetimler yıl boyunca devam edecek.

Paylaş: