KİPLAS’IN GEBKİM ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Paylaş:

KİPLAS’ın GEBKİM ziyaretleri Eylül ayında da devam etti.

KİPLAS’ın ‘’3. Göz Bağımsız Denetim Sistemi’’ çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında 01 – 30 Eylül 2018 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliği konusuna yönelik 8 saha ziyareti gerçekleştirildi.

KİPLAS’ın 3. Göz Bağımsız Saha Denetimleri kapsamında Eylül ayı içerisinde KÖSTER Yapı Kimyasalları İnş. San. ve Tic. A.Ş., CARGILL Tarım ve Gıda San. Tic. A.Ş., AYDOS Yapı Kimyasalları San. ve Tic. Ltd. Şti., YASHAM Duvar Kağıtları Boya ve Kimya San. A.Ş., SANTAFARMA İlaç San. A.Ş., ÖZERŞAH Enerji ve Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti., METALOKSİT Kimya San. A.Ş. ve ECE Boya Kimya San. ve Tic. A.Ş. firmalarına saha ziyaretleri gerçekleştirildi.

Saha Denetimleri kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelikleri gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrolleri yapıldı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzluklar ve düzeltilen durumlar belirlenerek, yapılması gerekenler bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sunuldu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK,  Teknik İşler ve Eğitim Birimi Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan DOĞAN, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem DEMİR ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

KİPLAS’ın GEBKİM’de faaliyet gösteren firmalarda yaptığı denetimler yıl boyunca devam edecek.

Paylaş: