KİPLAS’ın GEBKİM ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Paylaş:

KİPLAS’ın GEBKİM ziyaretleri Ağustos ayında da devam etti.

KİPLAS’ın ‘’3. Göz Bağımsız Denetim Sistemi’’ çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında 31 Temmuz- 31 Ağustos 2018 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik 7 saha ziyareti gerçekleştirildi.

KİPLAS’ın 3. Göz Bağımsız Saha Denetimleri kapsamında Ağustos ayı içerisinde CFN Kimya San. ve Dış Tic. A.Ş., ATİC Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti., AK-TAŞ Dış Ticaret A.Ş., JOKEY Plastik İstanbul San. ve Tic. A.Ş., CHRYSO KAT-TURKEY Katkı Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş., BTS Boya ve Tiner San. A.Ş., XENOL Enerji San. ve Tic. A.Ş. ve  ESAS Kimya Makine San. ve Dış Tic. A.Ş.  firmalarına saha ziyaretleri gerçekleştirildi.

Saha Denetimleri kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelikleri gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrolleri yapıldı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzluklar ve düzeltilen durumlar belirlenerek, yapılması gerekenler bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sunuldu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK,  Teknik İşler ve Eğitim Birimi Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ, İş Güvenliği Uzmanı, Çevre Yüksek Mühendisi Volkan DOĞAN, İş Güvenliği Uzmanı Özlem DEMİR ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

KİPLAS’ın GEBKİM’de faaliyet gösteren firmalarda yaptığı denetimler yıl boyunca devam edecek.

Paylaş: