KİPLAS’IN GEBKİM ZİYARETLERİ ARALIK AYINDA DA DEVAM ETTİ

Paylaş:

KİPLAS ‘’3. Göz Bağımsız Denetim Sistemi’’ çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında 01 – 31 Aralık 2018 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliği konusuna yönelik 6 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS 3. Göz Bağımsız Saha Denetimleri kapsamında Aralık ayı içerisinde AK-TAŞ Dış Tic. A.Ş., JOKEY Plastik İstanbul San. ve Tic. A.Ş., CHRYSO- Kat Turkey-Katkı Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş., XENOL Enerji San. ve Tic. A.Ş., ESAS Kimya Makine San. ve Dış Tic. A.Ş., CARGILL Tarım ve Gıda San. Tic. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, Saha Denetimleri kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan DOĞAN, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem DEMİR ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

KİPLAS’ın GEBKİM’de faaliyet gösteren firmalarda yaptığı denetimler 2019 yılında da devam edecek.

Paylaş: